Mąż mnie nie szanuje. Gdy byłam chora miałam wysoką gorączkę on w ogóle nie zwracał uwagi kazał mi z

1 odpowiedzi
Mąż mnie nie szanuje. Gdy byłam chora miałam wysoką gorączkę on w ogóle nie zwracał uwagi kazał mi zrobić mu jedzenie a ja naprawdę nie miałam siły okropnie mi było zimno i powiedziałam mu żeby sobie odgrzał jedzenie bo ja źle się czuje a on się wtedy obraził. Foch trwa już 8 dzien ( nie odzywa się karze mnie liczeniem) ogolnie to w niczym mi nie pomaga. Ja muszę robic to co on chce bo inaczej się obrazi. Mamy dwójkę dzieci jeden ma 2latka drugi 3.5 latka. Pokazuje że on tu rządzi moje zdanie się nie liczy. Wyzywa się na mnie albo na dzieciach jak coś mu nie wychodzi ( tzn krzyczy albo się obraża) gdy dzieci np porozrzucaja zabawki to on wcale tego nie posprząta to może tak leżeć cały czas a on będzie chodził koło tego tak samo ubrania porozwala nie włoży na swoje miejsce tak samo naczynia nie odłoży chociaż do zlewu. Już nie wiem jak do niego dotrzeć. Bo robię wszystko żeby tylko nie był zły ( i to chyba błąd). Co mam z tym zrobić?
Szanowna Pani,
brak szacunku o którym Pani pisze oraz zachowanie męża mają znamiona przemocy. Mąż zachowuje się manipulacyjnie (obraza się, milczy) i normalne jest, że Pani wpada w tą pułapkę i że robi Pani wszystko by uniknąć kary. Jednak nie ma Pani wpływu i nie jest odpowiedzialna za zachowanie męża. Rozumiem z tego co Pani pisze, źe jest Pani zagubiona, przeżywa trudności, a też, że rodzina, dzieci, spokój i wsparcie są dla Pani bardzo ważne.
Ja ze swojej strony bardzo Panią namawiam na rozmowę ze specjalistą/ psychologiem. Może Pani skorzystać z całodobowej pomocy psychologicznej Pogotowia Niebieska Linia lub skontaktować się z innym psychologiem. Proszę nie mierzyć się sama ze swoimi trudnościami, warto sięgnąć po pomoc specjalistyczną.
Pozdrawiam ciepło