Masturbuje się od 2 lat ok co 2 dni czy to normalne w moim wieku? Mam 14 lat (Czasem mam wrażenie że

1 odpowiedzi
Masturbuje się od 2 lat ok co 2 dni czy to normalne w moim wieku? Mam 14 lat (Czasem mam wrażenie że jestem nie normalny)
Hej młodzieńcze :) Nie ma powodów do niepokoju. Chłopcy zaczynają dojrzewać najczęściej między 12 a 14 rokiem życia (niektórzy wcześniej, inni trochę później). W tym czasie zachodzą liczne zmiany w ciele- zmienia się sylwetka, meszek nad górną wargą, pojawia się napięcie seksualne, często nocne polucje (tak zwane mokre sny). Ponieważ w tym wieku organizm dopiero "budzi się" do życia seksualnego, to naturalne, normalne jest rozładowywanie napięcia seksualnego przez masturbację. Twoje obawy wynikają z faktu, że aktywność seksualna człowieka jest sprawą intymną, nie trąbi się o niej na każdej przerwie, stąd nie bardzo jest jak i do kogo się porównać, ale wierz mi- wszystko z Tobą jest OK. A tak na marginesie, bardzo fajne jest to, że gdy masz wątpliwości to pytasz. Tak trzymaj! Polecam Ci bardzo fajną książkę na temat seksualności młodych osób pod tytułem "#sexedpl". Mam nadzieję, że pomogłam;)