■ Mam zapisany gynoPebaryl 50 mg globulki na 15 dni. 15 dni stosowana to jest bardzo długo bo to jes

2 odpowiedzi
■ Mam zapisany gynoPebaryl 50 mg globulki na 15 dni. 15 dni stosowana to jest bardzo długo bo to jest dwa tygodnie stosowania pod rząd. Wiem że jest dawka 150 mg 3 sztuki. Mam się wyleczyć z grzybicy pochwy. Chciałam się dowiedzieć czy mogę zamienić dawkę czyli brać 3 globulki 50 mg żeby było w sumie 150 mg przez 3 czy 5 dni czy tym sposobem tez się wylecze. Bo brać globulki przez dwa tyg pod rząd to bardzo długo dla mnie to cały urlop w trakcie którego nie można współżyć.!!!! Moim zdaniem lekaz przegiął dwa tyg leczenia wychodzi ........ przez dwa tyg nie współżyć????? Jest dawka inna tak jak pisałam 150 mg czy mogę brać 3 glob na raz żeby była dawka 150 właśnie przez 5 dni ta druga wersja jest???
Proszę Pani,

doświadczenie podpowiada, że kluczem do skutecznego leczenia infekcji pochwy jest stosowanie leków miejscowych w funkcji czasu. W przypadku infekcji uporczywych, nawracających, niepoddających się typowemu leczeniu, warto przyjąć właśnie leczenie w dłuższym schemacie. Mam też nadzieję, że nie ma Pani na myśli mnie pisząc, że 'lekarz przegiął', bo wczoraj właśnie takie leczenie zaleciłem jednej z pacjentek :) Czy nie wolno współżyć? Raczej wolno, ale dobrze, jeśli Partner też brałby krem Pevaryl i przez czas leczenia warto stosować prezerwatywy,

pozdrawiam,
jb

Witam. O sposobie i dawce leku decyduje ginekolog. Do niego się zwróć. Ważna jest higiena narządu rodnego Twoja i partnera. Ważne jest równoczesne leczenie partnera. Współżyć można z prezerwatywą, o ile nie ma dolegliwości.