Mam zapalenie prostaty i pęcherza. Dostałem antybiotyk (posiew nie był robiony), który biore już 11

2 odpowiedzi
Mam zapalenie prostaty i pęcherza.
Dostałem antybiotyk (posiew nie był robiony), który biore już 11 dzień.
W czasie jego przyjmowania ustąpiły początkowe bóle brzucha.
Potem zniknął także ból prostaty, a później powrócił (bardziej odczuwalny przy chodzeniu, siedzeniu) i dzisiaj znowu ból prostaty znikł. Cały czas odczuwam bolesność krocza przy dotyku.
To samo dotyczy częstomoczu i parcia na mocz - na początku był, później znikł na 3 dni - wtedy troche bolała prostata, a dzisiaj od początku dnia mam parcie na mocz i częstomocz, jednak już bez bólu prostaty.
Co to może oznaczać? Czy antybiotyk działa, czy powinno sie go zmienić na inny? Może tak powinno być i objawy ustąpią za kilka dni?
Dzień dobry. Niestety leczenie antybiotykiem bez posiewu potwierdzającego jego potencjalną skuteczność zawsze jest ryzykowne. Wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia urologa. W tym momencie trudno coś doradzić, bez wiedzy co do przebiegu choroby i badania. Zostaje kontynuować i liczyć na poprawę lub odstawić i od początku przeanalizować i dodiagnozowac problem. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry.
Leczenie zapalenia prostaty zwykle trwa dość długi i najczęściej wiąże się z antybiotykoterapią min. Przez 4 tygodnie. Jeżeli w trakcie leczenia nie odczuwa Pan subiektywnej poprawy lub objawy się nasilają należy udać się na kontrolę urologiczną, wykonać posiew moczu, ponownie zbadać prostatę per rectum, wykonać podstawowe badania laboratoryjne: morfologię, CRP, badanie ogólne moczu itp. Następnie na podstawie rozmowy z lekarzem oraz badań pomocniczych decyzja co do modyfikacji leczenia.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.