Mam zapalenie prostaty i pęcherza. Dostałem antybiotyk (posiew nie był robiony), który biore już 11

2 odpowiedzi
Mam zapalenie prostaty i pęcherza.
Dostałem antybiotyk (posiew nie był robiony), który biore już 11 dzień.
W czasie jego przyjmowania ustąpiły początkowe bóle brzucha.
Potem zniknął także ból prostaty, a później powrócił (bardziej odczuwalny przy chodzeniu, siedzeniu) i dzisiaj znowu ból prostaty znikł. Cały czas odczuwam bolesność krocza przy dotyku.
To samo dotyczy częstomoczu i parcia na mocz - na początku był, później znikł na 3 dni - wtedy troche bolała prostata, a dzisiaj od początku dnia mam parcie na mocz i częstomocz, jednak już bez bólu prostaty.
Co to może oznaczać? Czy antybiotyk działa, czy powinno sie go zmienić na inny? Może tak powinno być i objawy ustąpią za kilka dni?
Dzień dobry. Niestety leczenie antybiotykiem bez posiewu potwierdzającego jego potencjalną skuteczność zawsze jest ryzykowne. Wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia urologa. W tym momencie trudno coś doradzić, bez wiedzy co do przebiegu choroby i badania. Zostaje kontynuować i liczyć na poprawę lub odstawić i od początku przeanalizować i dodiagnozowac problem. Pozdrawiam

Dzień dobry.
Leczenie zapalenia prostaty zwykle trwa dość długi i najczęściej wiąże się z antybiotykoterapią min. Przez 4 tygodnie. Jeżeli w trakcie leczenia nie odczuwa Pan subiektywnej poprawy lub objawy się nasilają należy udać się na kontrolę urologiczną, wykonać posiew moczu, ponownie zbadać prostatę per rectum, wykonać podstawowe badania laboratoryjne: morfologię, CRP, badanie ogólne moczu itp. Następnie na podstawie rozmowy z lekarzem oraz badań pomocniczych decyzja co do modyfikacji leczenia.