Mam zalozony most od kilku dni na gornej szczece sa to zeby 1, 2, i 3. trojka byla kompletnie zdrowa

2 odpowiedzi
Mam zalozony most od kilku dni na gornej szczece sa to zeby 1, 2, i 3. trojka byla kompletnie zdrowa ,ale po oszlifowaniu i zalozeniu mostu przy kontakcie z zimna woda zaczyna bolec, bol jest odczuwalny ponad minute i przestaje powoli. Boli w momencie gdy zimna woda ma kontakt z dziaslem . Lekarz mowil ze moze bolec przez pewien czas. Prosze o opinie . Zbyszek .
witam taki objaw świadczy iż ząb jest żywy i może mieć to charakter przejściowy proszę obserwowoać ząb jeśli zaczołby boleć w sposób ciągly należy zglosić sie do gabientu w którym wykonany został most

Z nadwrażliwością pozabiegową po szlifowaniu można sobie poradzić poprzez używanie past do zębów nadwrażliwych, fluoryzacje kontaktową lub inne preparaty do zwalczania nadwrażliwości. Jeżeli objawy nie ustąpią należy udać się do gabinetu w celu dokładniejszej oceny. Szlifowanie żywych zębów w kilku procent przypadków może doprowadzić do wystąpienia stanu zapalnego w zębie, a w następstwie do jego obumarcia i konieczności leczenia kanałowego.