Mam wątpliwość co do objawow że strony serca. 1.5 roku temu miałam wykonany holter, wysiłek i echo s

1 odpowiedzi
Mam wątpliwość co do objawow że strony serca. 1.5 roku temu miałam wykonany holter, wysiłek i echo serca wszystkie wyniki dobre. Ba holterze klika skurczy poj.nadkomorowych. Po roku powtórzyła badania i holter zarejestrował 340 poj. skurczy madkomorowych. Przyczyną badań jest bol w klatce, szybkie tetno, uczucie niepokoju, ataki paniki, dusznosci, zawroty głowy. Diagnoza nerwica. Lekarz powiedział że 340 pobudzen na cała dobe to naprawdę Pikuś. Pytanie więc moje Czy to faktycznie normalne że jest taka różnica w ciągu roku? Czy nerwica może wywoływać takie akcje? Czy jest to jakimś zagrożeniem dla serca? Czy wyjście z nerwicy spowoduje że będzie ono dalej zdrowe? Trwa to już dość długo i lęk mój rośnie. Pracuje nad nerwica i są widoczne poprawy...Ale bez przyczyny pojawia się te bóle klatki, te szarpniecia....Pytanie czy to nerwica wywołuje arytmie czy arytmia nerwice? Gubię się już w tum i bardzo mnie to martwi bo ta wątpliwość nie pozwala mi uwierzyć w 100% że jest to nerwica A zaakceptowanie byłoby bardzo pomocne. Bo pojawia się u mnie już unikanie wysiłku bo boję się że będzie atak...Ze stan się pogorszy i tym samym moje życie zamienia się w wegetacje:( nie biorę też żadnych leków. Chodzę ba terapie od kilku miesięcy. Bardzo bym chciała mieć jakiś pewnik że serce jest zdrowe że lekarz się pomylił i że da się z tego wyjść. Pozdrawiam
Te skurcze dodatkowe to zupełna norma, każdy tak ma, ale nie każdy to czuje w taki nieprzyjemny sposób. Nie ma powodu, żeby unikać wysiłku. Przy wysiłku zazwyczaj znikają zupełnie. Pojawiają się przed pójściem spać.
Co do ataków lęku z szybkim biciem serca to już inna sprawa. Może pomóc mała dawka betablokera, takiego leku, który zwalnia bicie serca lub rozważyć z psychiatrą włączenie jednak jakiegoś leczenia farmakologicznego.