Mam swego rodzaju lęk przed pójściem do pracy, konkretnie wręcz panicznie boję się innych ludzi w mo

2 odpowiedzi
Mam swego rodzaju lęk przed pójściem do pracy, konkretnie wręcz panicznie boję się innych ludzi w moim środowisku, mam lęki przed zrobieniem czegoś nie tak, że mógłbym zrobić coś co kogoś nie zadowoli, coś zepsuje itd boję się że osoby pracujące że mną patrzą mi na ręce i wręcz nie chcą mnie w swoim środowisku. Wszystko zaczyna się w momencie kiedy dowiaduje się że muszę zjawić się na szkoleniu zakładzie pracy, cały proces rekrutacji przechodzi gładko ale kiedy przychodzi moment wejścia do zakładu nadchodzą mnie myśli że to chyba nie miejsce dla mnie, jestem za młody, nie moje środowisko, na pewno nie dam sobie z tym rady itd. W skutek czego nawet przekracza drzwi zakładu pracy tylko najprościej odjedżam z parkingu do domu. Tam miewam bardzo często myśli pokroju "znowu to zrobiłeś", "jestes do niczego", "jak ty chcesz założyć rodzinę skoro wszystkiego wiecznie się boisz" itd. Następstwem czego są często myśli samobójcze.
Dzień dobry, większość ludzi przeżywa różne emocje i nie ma w tym nic złego, jednak gdy przeżywane emocje zakłócają w jakiś sposób nasze życie( w Pana przypadku lęki) dobrze byłoby udać się na konsultacje do psychoterapeuty, który zrobi psychoedukacje i nauczy skutecznych sposobów radzenia sobie z lękiem. Zalecam skorzystać z pomocy psychoterapeuty pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym, gdyż potwierdzono naukowo, że jest to terapia o dużej skuteczności przy tego typu zaburzeniach. Biorąc pod uwagę, że doświadczane przez Pana emocje są na tyle trudne, że miewa Pan myśli samobójcze radziłabym również udać się na konsultacje do lekarza psychiatry.

Dzień dobry! Wydaje się, że ma Pan negatywny obraz siebie, co znacznie utrudnia Panu normalne funkcjonowanie. Jednocześnie skoro przechodzi Pan rozmowy kwalifikacyjne, to potencjalni pracodawcy widzą w Panu dobrego kandydata na pracownika, co jest z pewnością Pana zasobem. Polecam psychoterapię poznawczo - behawioralną. Jej zaletą jest wysoka skuteczność oraz stosunkowo szybkie efekty.