Mam stwierdzoną przez ortopedę hipermobilność wszystkich stawów, jestem niecałe dwa lata po rekonstr

3 odpowiedzi
Mam stwierdzoną przez ortopedę hipermobilność wszystkich stawów, jestem niecałe dwa lata po rekonstrukcji ACL. Jako że mam insulinooporność, mam w zaleceniach mnóstwo ruchu (oprócz diety). BMI mam w normie, jednakże dla dobrego samopoczucia muszę kontrolować wagę i dużo się ruszać.
Ortopeda odradził sporty kontaktowe i bieganie ze względu na możliwość łatwiejszego skręcenia stawu skokowego i zerwania przeszczepu w kolanie. Jakie sporty byłyby dla mnie bezpieczne - gdzie jest najmniejsze ryzyko kontuzji przy hipermobilności? I oczywiście cel: utrzymanie prawidłowej masy ciała.
Dzień dobry. Potrzebuje Pani treningu poprawiającego stabilizację tułowia i stawów obwodowych oraz treningu siłowego prowadzonego z umiarem. Poza tym marsz, nordic walking i pływanie (zwłaszcza na grzbiecie) oraz rower. Poprawa stabilności i czucia głębokiego będzie otwierała pole do kolejnych aktywności. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, jako największy zwolennik pływania - w morzu, jeziorach lub na basenie, polecam tą formę treningu. To w sumie najlepszy sport i bez ryzyka kontuzji.
No chyba że na basenie z kimś się zderzymy lub w rzece wciągnie nas wir.
Ale .... waga zostanie utrzymana a nawet się schudnie, życzę zdrówka !
Dzień dobrzy, przy hipermobilności warto najpierw zadbać o dobrą stabilizację i wzmocnienie mięśni głębokich. Tutaj na początek mogą się sprawdzić ćwiczenia z masą własnego ciała, pilates, joga (najlepiej pod okiem odpowiedniego trenera, aby nie przekraczać zakresów ruchu), pływanie, jazda na rowerze. Później do treningu można dodać gumy oporowe/obciążenie. Wraz z rozwojem sprawności dodać ćwiczenia na niestabilnym podłożu. Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.