Mam pytanie związane z moim chłopakiem. Od urodzenia nie może wyprostować rąk. Są lekko zgiete do śr

3 odpowiedzi
Mam pytanie związane z moim chłopakiem. Od urodzenia nie może wyprostować rąk. Są lekko zgiete do środka. Dodatkowo przy tym ćwicząc nie rosną mu prawie wcale mięśnie na bicepsie ani ramiona. Jakby jakiś zanik. Jego przedramie jest większe od ramion w obydwu rękach. Czy to jakaś choroba? Jak można to wyleczyć? Czy konieczna jest operacja, może jakieś rehabilitację lub fizjoterapia? Ma wobec tego straszne kompleksy. Jak był mały nikt nie zadbał o to aby chodził do jakichkolwiek lekarzy.
Witam serdecznie, trzeba przeanalizować dokładnie dzieciństwo Pani chłopaka pod względem chorób, infekcji, urazów i operacji, krótko mówiąc spróbować znaleźć przyczynę i podjąć leczenie fizjoterapeutyczne.

Dzień dobry,
Jeżeli problem jest od urodzenia, może być związany z wadami kostnymi, mówiąc prosto mógł się urodzić z powierzchniami stawowymi uniemożliwiającymi pełny zakres ruchu, w tej kwestii trzeba by prześledzić dokumentację medyczną, ewentualnie wykonać badania uzupełniające. Co do umięśnienia ramion, jeżeli mięsień nie pracuje w pełnym zakresie ruchu, to zawsze będzie to powodowało jego mniejszy rozrost. Dobrze żeby Fizjoterapeuta sprawdził opory podczas ruchu w łokciu, jeżeli są miękkie i ruch jest blokowany przez mięśnie to możliwe, że zakres ruchomości jest do poprawienia przez pracę z Fizjoterapeutą
Tak jak poprzednicy - zalecam udanie się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi lub zleci niezbędną diagnostykę. Jeżeli chłopak był taki od urodzenia, to możliwe że jest to objaw jakiejś wady wrodzonej, natomiast bez rzetelnego wywiadu i badania możemy tylko gdybać. Jeżeli fizjoterapeuta nie wyeliminuje przyczyny, to przynajmniej poprawi jakość życia i rozwieje Wasze wątpliwości. Pozdrawiam.