Mam pytanie potrzebuję specjalistę -lekarza od wad postawy w tym przypadku skolioza ( chłopak 15 lat

4 odpowiedzi
Mam pytanie potrzebuję specjalistę -lekarza od wad postawy w tym przypadku skolioza ( chłopak 15 lat )
Najlepiej leczenie metodą SCHROTHA lub Terapia FITS jest ktoś taki oczywiście z certyfikatem ? najlepiej w pobliżu mieszkamy w woj lubelskim
Odpowiednia terapia manualna i cwiczenia funkcjonalne rowniez pomogą jeśli Fizjo jest kumaty... kiedys udało mi sie cofnąć skoliozę u 17-łatki o 8stopni w przeciągu kilku miesięcy... i nie pracowałem żadna metoda w kierunku tylko skolioz...

Witam,
Zgadzam się z przedmówcą, że nie tylko tymi metodami da się pracować ze skoliozą. Ważna systematyka oraz praca na tkankach miękkich. Ewentualnie mogę pomóc z kimś w Lublinie.
Pozdrawiam
Sugeruję rozszerzyć zakres spojrzenia na problem skoliozy.
Kwestią fundamentalną jest określenie czynnika sprawczego (sił) które powodują taką a nie inną konfigurację ułożenia kośćca w przestrzeni.
Obraz radiologiczny jest co najwyżej potwierdzeniem tego a nie samym czynnikiem sprawczym.
Elementy które należy wziąć pod uwagę to ocena pod kątem:
1.usztywnienia całych ciągów tkanek (łańcuchów mięśniowych)
2. neurodynamiki i dynamiki trzewnej (przesuwalność i ruchliwość narządów wewnętrznych i układu nerwowego)
3. reedukacji wzorca oddechowego a pośrednio regulacji ciśnień w głównych jamach ciała (jamy klatki piersiowej, brzusznej, miednicy i czaszki)
4. reedukacji wzorców: posturalnego (statyka) i ruchowych (dynamika) dla tułowia i kończyn.

Powyższe elementy należy wziąć pod uwagę przy długoterminowym planowaniu terapii. Wymienione metody FITS i Schroth realizują zaledwie ich niewielką część.
Specjalistą od zachowawczego leczenia skolioz jest fizjoterapeuta (i / lub ewentualnie osteopata) pracujący
w modelu globalnym ( z całym ciałem) z wykorzystaniem metod funkcjonalnych ( np.PNF) jak i na tkankach miękkich (np. techniki powięziowe i membranowe [Peter Schwind], łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS, Manipulacja Powięzi wg Stecco, osteopatia wisceralna i czaszkowo-krzyżowa, szkolenia wg modelu Barall Institute).
Myślę że powinieneś się zgłosić do fizjoterapeuty - lekarz może dać diagnozę, zalecenia. Fizjoterapeuta Cię odpowiednio pokieruje - odpowiednia terapia plus ćwiczenia powinny dać oczekiwany skutek. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)