Mam pytanie o stan mojego zdrowia. Kiedy zaczęłam szkołę średnią bardzo dużo się stresowałam do tego

2 odpowiedzi
Mam pytanie o stan mojego zdrowia. Kiedy zaczęłam szkołę średnią bardzo dużo się stresowałam do tego stopnia, że zdażyło mi się zemdleć i stałam się bardzo cicha i przygnębiona. Trwa to już od dwóch lat i są okresy lepsze i gorsze, ale mimo wakacji np jeden miesiąc czułam się bardzo źle, byłam zmęczona, czuję się jakbym była pijana, a w szczególności tak widzę i bardzo mnie to martwi. Chodziłam do psychologa, ale powiedziała, że powinnam udać się do okulisty. Wciąż chodzę do tej szkoły i mimo poprawy mój stan pozostał i miewam takie okresy, które są co miesiąc, że czuję się źle tak jak pisałam wyżej, a potem mam parę dni przerwy i wszystko wydaje się ok, ale niestety wszystko wraca. Zamierzam iść dopiero do psychologa jak skończę 18 lat- sama.
Szanowna Pani,
stres może mieć różne konsekwencje dla stanu zdrowia. Problemy z widzeniem mogą być związane ze stresem, albo po przyczyniać się do złego samopoczucia. Ze względu na to, że w większości pisze Pani o złym samopoczuciu, przygnębieniu i stresie zachęcam aby nie czekać do 18 roku życia z wizytą u psychologa. Tym bardziej jeśli problemy utrzymują się od dwóch lat. Może Pani skorzystać z grup wsparcia, warsztatów psychoedukacyjnych dla młodzieży, porad w poradniach, bezpłatnych infolinii.

Pozdrawiam serdecznie
Adriana Bernady

Witam. Zaczęłabym od wizyty i lekarza rodzinnego, opowiedzenia mu o swoim samopoczuciu i poproszenie o wykonanie podstawowych badań. Jeśli stan Pani zdrowia okaże się dobry, albo nieadekwatny do objawów radziłabym wizytę u psychologa, będącego za razem psychoterapeuta. Angelika Urban, pozdrawiam