Mam pytanie na temat soczewek. Przez 2-3 miesiące jestem ich użytkownikiem i mam pewne zastrzeżenia

2 odpowiedzi
Mam pytanie na temat soczewek.
Przez 2-3 miesiące jestem ich użytkownikiem i mam pewne zastrzeżenia.
Ogólnie lepiej widzę prawym okiem, lewe jest rozmazane. Lewe oko -0,70/160/-1,75 prawe -0,50/20/-1,70
Dziwne jest to, że po przesunięciu soczewek palcem i odczekaniu 5 sekund jak się one ułożą widzę bardzo dobrze, ale trwa to może 10-30s po czym ostrość wzroku wraca słabsza (wydaje mi się że działa to tylko jeżeli przesunę soczewki do zewnątrz)
Ogólnie w tych soczewkach widzę różnie raz gorzej raz lepiej, ale takiej ostrości jak po przesunięciu soczewek na bok chyba nie miałem :)
Jak wynika z podanych danych wartości soczewek - ma Pan astygmatyzm, czyli ważna jest oś ułożenia soczewki. Trzeba na to zwrócić uwagę przy zakładaniu soczewki, bo przesunięcie osi może spowodować pogorszenie widzenia - rozmazywanie obrazu. Pozdrawiam.

Prawdopodobnie zmienia się oś cylindra ( wyrównanie wady astygmatyzmu) stąd okresowe rozmazywanie obrazu i poprawa ostrości widzenia przy przesunięciu soczewki. Najrozsądniej będzie zgłosić się do okulisty, ocenić prawidłowość położenia soczewki podczas badania w lampie szczelinowej i ew skorygować os cylindra.
Pozdrawiam !