Mam pytanie. Mam zepsute cztery przednie zęby u góry szczęki. Widać czarne, które jakby przebija prz

1 odpowiedzi
Mam pytanie. Mam zepsute cztery przednie zęby u góry szczęki. Widać czarne, które jakby przebija przez te zęby. Mam wizytę u dentysty, zastanawiam się czy oczyszczenie tego zęba i wyczyszczenie mimo że one są kruche jest możliwe? Plamy na zębach wciąż po wypełnieniu będą widoczne? Jak to wygląda?
Możliwość leczenia jest zależna od rozległości próchnicy, ocenia ją lekarz dentysta podczas badania, niestety nie widząc zębów i nie mogąc ich zbadać nie jestem w stanie tego ocenić, po oczyszczeniu próchnicy - próchnica w postaci plam czy przebarwień nie będzie widoczna, jeśli pozostaje przebarwiona tkanka zęba bez cech próchnicznych bo czasem się tak zdarza w tym celu stosowane są specjalne blokery koloru lub inne możliwości aby wyglądało to estetycznie, trzeba mieć na uwadze ze bardzo rozległa próchnica jest wskazaniem w konkretnych przypadkach do leczenia jedynie za pomocą uzupełnień stałych takich jak np korony czy mosty aby zachować warunki fizyczne potrzebne do spełnienia funkcji tkanek. W obecnej sytuacji proszę szczególnie zadbać o higienę jamy ustnej szczotkować zęby po każdym posiłku wcześniej używając nitki do zębów - zęby po umyciu maja być gładkie. Mam nadzieje ze rozwiałam wątpliwości. Zaznaczam, że jest to tylko porada- nic nie zastąpi pełnego badania stomatologicznego. Pozdrawiam serdecznie.