Mam pytanie dotyczące możliwości korekty uzębienia/wstawienia brakującego zęba. W latach dzieciństw

4 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące możliwości korekty uzębienia/wstawienia brakującego zęba.
W latach dzieciństwa została mi wyrwana 4ka u góry. Do dzisiaj (mam lat 33) jest tam luka. Rozmawiałem ze swoim stomatologiem już kilkukrotnie i powiedział że widzi 2 możliwości:
1. Próbę wstawienia zęba (co nie będzie zbyt estetyczne gdyż obecnie ta szczelina jest mniejsza niż szerokość 1 zęba - zęby się poprzesuwały w ciągu tych wielu lat)
2. Próbę skorygowania ustawienia zębów poprzez aparat (poszerzenie szczeliny aby można było wstawić normalnej wielkości ząb lub jej zmniejszenie poprzez przesunięcie zębów 5-8). W tym punkcie może pojawić się jedna trudność - ostatnio złamała mi się 2ka i mam wstawionego porcelanowego zęba na górze właśnie.
Proszę o poradę.
Witam
W opisanej sytuacji bardziej estetycznym rozwiązaniem jest podjęcie leczenia ortodontycznego w celu przygotowania miejsca pod właściwej wielkości uzupełnienie protetyczne brakującego zęba lub całkowite zamknięcie luki. Właściwą decyzją pomoże podjąć specjalista ortodonta po badaniu klinicznym i pełnej diagnostyce przypadku. Korona lub licówka na dwójce nie jest przeciwwskazaniem do leczenia ortodontycznego. Pozdrawiam

To musi ocenić ortodonta po badaniu i ocenie zdjęć radiologicznych.
Korona porcelanowa nie jest przeciwwskazaniem do założenia aparatu ortodontycznego.
Odtworzenia miejsca na implant wydaje się najlepszym rozwiązaniem ze względu na symetrię łuku zębowego co za tym idzie estetykę uśmiechu .
Pozdrawiam i zapraszam na konsultację , diagnostykę i ew założenie aparatu a następnie implantu lub mostu porcelanowego. Anita Suska
odpowiedz druga jest lepsza, a ząb porcelanowy nie przeszkadza w założeniu aparatu.