Mam pytanie dotyczące mojego wyniku badania rezonansem magnetycznym mianowicie jak dalej postępować

1 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące mojego wyniku badania rezonansem magnetycznym mianowicie jak dalej postępować i jakie stosować leczenie
Wyniki :
Stan po bocznym podwichnięciu rzepki z masywnym naderwaniem troczka
przyśrodkowego rzepki. Niewielkie naderwanie więzadła piszczelowego. Nie wykazano
uszkodzenia chrząstki rzepki i nadkłykci. W sekwencji STIR masywny obrzęk i wysięk
w przestrzeni zarzepkowej. Liczne, pourazowe ogniska obrzęku beleczkowego w obu nadkłykciach
i w przedniej części obu kłykci.
Nie wykazano pęknięcia łąkotki przyśrodkowej i bocznej, bark naderwania więzadeł krzyżowych,
więzadła strzałkowego i podrzepkowego.
Brak jest dat urazu i wykonania badania, przebiegu od urazu, informacji czy stosowano jakieś unieruchomienie / ortezę / usprawnianie. Pacjent wymaga konsultacji ortopedycznej i stwierdzenia, czy rzepka jest stabilna, jak wygląda stan funkcjonalny kończyny, ew oceny w USG. Na tej podstawie, oraz wieku, aktywności, oczekiwań pacjenta można zaplanować leczenie. Generalnie jeśli utrzymuje się problem podwichania / zwichania rzepki, bólu przedniego przedziału kolana - należy rozważyć rekonstrukcję troczków rzepki, po uprzedniej ocenie artroskopowej.