Mam pytanie dotyczące mojego odchudzania. A więc, jestem nastolatką i mam niedoczynność tarczycy. Ni

2 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące mojego odchudzania. A więc, jestem nastolatką i mam niedoczynność tarczycy. Nie mam nadwagi, lecz nie mam płaskiego brzucha tak jak bym chciała. Moja znajoma, też ma troszke „ odstający” brzuch ale on się różni od mojego. Ona, po niżej piersi ma „normalny” brzuch a potem dopiero fałdy. Ja natomiast, od razu poniżej piersi. Nie jestem też mocno gruba. Wszyscy mówią wręcz, że jestem chuda, ponieważ po mnie nie widać. Mam może dwie fałdki. Ale nie w tym problem. Mój problem polega na tym, że nie mogę schudnąć. Od 1-szej klasy jeżdżę, jeden ( czasami dwa) razy w tygodniu na basen, gdzie jestem bardzo aktywana oraz staram się zdrowo odżywiać. Pije także 2 duże butelki wody mineralnej dziennie. Naprawdę się staram. Nie wiem, czy to przez te chormony, które codziennie zażywam czy przez jakiś mój błąd. Naprawdę potrzebuje pomocy, ponieważ nie akceptuje swojego ciała a to mi bardz bardzo przeszkadza. Z góry naprawdę dziękuję.
Witam
Schorzenia tarczycy mają wpływ na masę ciała. Przy nadczynności tarczycy chudnie się, a przy jej niedoczynności niestety przybiera na wadze. Pojawiają się także objawy obniżonego nastroju.
Przy wyrównanej niedoczynności tarczycy i prawidłowym leczeniu zachowanie właściwej masy ciała jest proste. Jeżeli występuje nadwaga, powodów może być kilka. Jeśli nie ma nadwagi, a problem występuje w okolicy brzusznej, warto rozważyć zmianę sposobu odżywiania.
Wizyta u dietetyka będzie najlepszą inwestycją w swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.
Pozdrawiam

Dzień dobry
Taki odstający brzuch świadczy o nieprawidłowej pracy żołądka .
Proszę zrobić sobie test z sodą oczyszczaną, który pozwoli się zorientować czy zakwaszenie w żołądku jest prawidłowe .
Do pół szklanki wody należy dodać 0,5 -1 łyżeczki sody oczyszczonej, takiej jak używa się do pieczenia.
Wypić to rano przed śniadaniem.
Poczekać na „odbicie „ się ,beknięcie .
Jeżeli nastąpi to przed upływem 90 a to zakwaszenie jest prawidłowe. Jeżeli później to mamy do czynienia z niedokwasotą żołądka .
Żeby zakwasić żołądek można pić przed posiłkiem roztwór z 1 łyżeczki octu jabłkowego i szklanki wody.
Gdyby po wypiciu octu pojawiły się dolegliwości bólowe może to świadczyć o stanie zapalnym śluzówki żołądka .
Trzeba ją wyleczyć .
Najlepiej jednak wybrać się do specjalisty i ustalić prawidzliwe działanie .