Mam pytanie ,dostałam skierowanie na oddział rehabilitacji (prośbą o leczenie scoliozy bardzo znaczn

4 odpowiedzi
Mam pytanie ,dostałam skierowanie na oddział rehabilitacji (prośbą o leczenie scoliozy bardzo znacznego stopnia )mam 48 lat . .szukam takiego oddzialu w Wejherowie , w miejscu gdzie zamieszkuje . Skierowanie dostałam od ortopedy z Gdańska .który powiedział ze w moim stanie tylko pomogą zabiegi tzw rozciągania kręgów , żadne masaże itp , czyli potrzebny jest fizjoterapeuta od scolioz . Byłam w szpitalu w Wejherowie tam gdzie znajduje się rehabilitacja , panie odeslaly mnie z kwitkiem i nie wiedzą kto podejmie się takich zabiegów . ..także zostałam sama z tym problemem i nie wiem gdzie mam się udać szukać . .pomocy (załamana )
Zabiegi "rozciągania kręgów" czyli najpewniej mobilizacji i inne formy terapii manualnej wykonują np. fizjoterapeuci manualni, osteopaci. Nie została Pani sama, zachęcam do poszukiwań dobrego specjalisty, który popracuje na tkankach i nie tylko, co powinno złagodzić ból.

Witam serdecznie.
Nie specjalizuje się w pracy ze skoliozami ale mnie uczono, że sama skolioza nie boli a próby leczenia skoliozy w wieku 48 lat w sposob zachowawczy jest po prostu niemozliwy.
Ból prawdopodobnie pochodzi z napięć i przykurczu tkanek okolicznych i to nad nimi powinna skupiać się terapia. Rozciąganie kręgów brzmi dość niespecyficznie i mało profesjonalnie. Polecam skontaktować się z terapeuta manualnym, który pomoże Pani poradzić sobie z bólem i nauczy ćwiczeń do domu by mogła Pani sama zadbać odpowiednio o swoje plecy.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Przeczytałem uważnie Pani wpis. Nasuwa mi się kilka uwag:
1. nie ma możliwości fizycznego modelowania kształtu kości w momencie zakończenia procesu wzrostu kości
2. jest możliwość lepszej organizacji napięcia w ciele, wymaga to jednak określenia czynników sprawczych i kierowania się tym bardziej w nadaniu większej plastyczności przyczynowo usztywnionym tkankom
3. Jak zauważył Robert, sformułowanie " rozciąganie kręgów" jest dość niespecyficzne i mało profesjonalne. Dostrzegam dobre intencje lekarza, ale wybór jego sposobu postępowania zachowawczego jest co najmniej niepełny.
4. Rekomenduję z tego względu kontakt z fizjoterapeutą lub ewentualnie osteopatą. Powinien wskazać realne cele jakie są w stanie Państwo razem osiągnąć przez współpracę.
Zgadzam się z kolegami fizjoterapeutami. Jeżeli jest Pani mobilna, zapraszam do Gdańska. Jestem fizjoterapeutą i dyplomowanym osteopatą. Myślę, że mam odpowiednie kompetencje żeby Pani pomóc. Pozdrawiam.