Mam pytanie czy można zastosować terapię powięziową, bądź osteopatyczną, w przypadku obniżenia a naw

13 odpowiedzi
Mam pytanie czy można zastosować terapię powięziową, bądź osteopatyczną, w przypadku obniżenia a nawet wypadania narządów rodnych ? Przyczyną danego stanu są dwa naturalne porody i nacięcia krocza, Grażyna.
Witam.
Jak najbardziej można próbować tej terapii przy tego typu schorzeniu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam,
Uważam, że można, a nawet powinno się zastosować terapię, aby zmniejszyć objawy i poprawić Pani komfort życia. To nie XIX wiek, żeby po prostu z tym żyć, trzeba działać! :) Poprawić siłę mięśniową okolic miednicy oraz popracować nad Układem nerwowym.
Witam
W zasadzie można, ale rezultaty są zależne od stopnia rozluźnienia tkanek, od wieku pacjentki i ogólnej postaci somatycznej. Jeśli rozluźnienie powłok jest zbyt duże to pomorze tylko plastyka chirurgiczna. Zawsze jednak warto przed plastyką wesprzeć terapią odnowę i napięcie tkanek miednicy.
Pozdrawiam
Tak. Zwykłe da się pomóc w takich przypadkach technikami wisceralnymi.
Witam serdecznie.

Na osteopatii się nie znam, ale jeżeli chodzi o terapię powięziową to nie tyle co można zastosować a nawet koniecznie trzeba :)

Pozdrawiam,
mgr Michał Gołąbek
Witam,
Tak.
Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Jeśli zmiany są znaczne raczej znikome szanse. Nigdy tego nie robiłem ale patrząc czysto mechanicznie terapie zazwyczaj mają rozluźniające działanie i raczej nie skrócą rozciągniętych struktur. Jedyna szansa to szerokorozumiany trening funkcjonalny mający na celu polepszenie funkcji danych mięśni. Inna drogą jest zapewne zabieg chirurgiczny.
Ale na pewno należy się najpierw konsultować z terapeutami/lekarzami w 4 oczy ponieważ nie da się tego ocenić bez przeprowadzenia badania i zebrania solidnego wywiadu.
W tym przypadku terapia jest nawet wskazana. Powięź mocuje wszystko, otocza wszystko. Po przez pracę manualną w odpowiednich punktach, można przywrócić sprężystość struktury powięziowej, tym samym poprawić mobilność dna miednicy i wpłynąć na kondycję narządów rodnych.
Pozdrawiam Serdecznie
Odpowiem krótko, nawet trzeba. Proszę znaleźć kogoś w pobliżu miejsca zamieszkania i rozpocząć terapię.
Witam myślę ze jest to wskazane przy terapii powięźiowej i jako chiropraktyk polecam oczywiście chiropraktykę
Dzień Dobry. Tak, fizjoterapeuci i osteopaci pracują z takimi przypadkami. Powodzenia
Fizjoterapia uroginekologiczna oparta również na pracy wisceralnej może pomóc w obniżeniu narządów rodnych i powinno być leczeniem pierwszego wyboru. Jednak wiele powie nam diagnostyka i wstępne badanie, które wskaże możliwości i potencjalne efekty, jakie możemy uzyskać dzięki fizjoterapii. Jeżeli jest duże obniżenie lub wypadanie narządów zalecana jest pessaroterapia lub zabieg operacyjny.
Dzień dobry,
najlepiej byłoby udać się do fizjoterapeutki uroginekologicznej.
W zależności od zaawansowania zmian dobierany jest plan terapii i możliwości.
Jeżeli jednak jest duże obniżenie/wypadanie narządów leczeniem z wyboru będzie w tym przypadku zabieg operacyjny. Mimo wszystko nawet przed jak i po zabiegu fizjoterapia będzie potrzebna aby problem nie nawracał.