Mam problem z przedwczesnym wytryskiem. Mam 20 lat i próbuje od dłuższego czasu przeżyć swój pierwsz

1 odpowiedzi
Mam problem z przedwczesnym wytryskiem. Mam 20 lat i próbuje od dłuższego czasu przeżyć swój pierwszy raz z moją partnerką, ale gdy tylko włożę penisa do pochwy zrobie kilka ruchów od razu dochodzę. Strasznie mnie to dobija. Ale gdy chodzi o seks oralny to wytrzymuje długo, to samo gdy ona robi to ręką też o wiele wiele dłużej to trwa. Nie wiem w czym tkwi problem. Staram się nie zadręczać, lecz nie jest to łatwe gdy zbliżamy się do Siebie mamy wrażenie ze w końcu nam się uda a tu klapa.
Szanowny Panie,
Myślę, że warto by było skorzystać z porady seksuologa (lekarza lub psychologa-seksuologa). Problem, który Pan opisuje może świadczyć o przedwczesnym wytrysku. Faktycznie, może się tak zdarzyć, że problem ten nie występuje podczas każdej formy aktywności seksualnej. Często po pojawieniu się takiej trudności pojawia się lęk przed ponownym zbyt szybkim wytryskiem, a to zwiększa napięcie i jednocześnie w konsekwencji może sprawić, że problem się powtarza. Dlatego warto by było skonsultować się ze specjalistą. Przeprowadzi on z Panem dokładny wywiad i wspólnie zastanowi się nad możliwymi przyczynami Pana problemu, a także omówi sposoby poradzenia sobie z tą sytuacją lub ewentualnego leczenia/terapii.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał Wiśniewski - psycholog, seksuolog, psychoterapeuta