Mam problem z przedwczesnym wytryskiem czasami nawet na sam widok dostaję erekcji jak to leczyć lub

4 odpowiedzi
Mam problem z przedwczesnym wytryskiem czasami nawet na sam widok dostaję erekcji jak to leczyć lub do jakiego specjalisty się udać
Dzień dobry,
Zachęcam do udania się do lekarza seksuologa oraz do psychologa seksuologa. Specjaliści pomogą Panu w dobraniu odpowiednich metod leczenia zarówno tych biologicznych/farmakologicznych, jak i psychologicznych.
Pozdrawiam serdecznie

Wytrysk przedwczesny należy do najczęściej rozpoznawanych zaburzeń funkcji seksualnych – dotyczy 20-30% populacji mężczyzn. Zdecydowaną większość stanowią przy tym osoby z naturalnie zmiennym wytryskiem przedwczesnym (przyczyny psychogenne u osób mających predyspozycję do szybkiej ejakulacji) lub z wytryskiem przedwczesnym rzekomym, tj. osoby zdrowe, które nie są zadowolone ze swojego funkcjonowania seksualnego, czy to w wyniku błędnej wiedzy na temat fizjologii seksualnej, czy też w konsekwencji nierealistycznych oczekiwań. Wytrysk przedwczesny jako zaburzenie dotyczące całego życia i wytrysk przedwczesny wtórny (do chorób somatycznych lub zaburzeń psychicznych) występuje najprawdopodobniej jedynie u 5-10% mężczyzn.
Proszę udać się do lekarza seksuologa, a następnie do psychologa-seksuologa.
Sugerowałabym wizytę u lekarza androloga aby wykluczyć ewentualne organiczne przyczyny zaburzenia oraz u lekarza seksuologa klinicznego w celu przeprowadzenia rzetelnego wywiadu seksuologicznego i postawienia diagnozy, ponieważ od rozpoznania zależy dobór dalszego postępowania dotyczący wyboru odpowiedniej metody leczenia. W zależności od źródła problemu można posłużyć się metodami niefarmakologicznymi np technika start- stop, technika ucisku żołędzi tuż przed wytryskiem lub metodami farmakologicznymi oraz preparatami miejscowo znieczulającymi. Psychogenne źródło zaburzeń będzie wymagało psychoterapii połączonej z farmakoterapią oraz terapia indywidualną lub/i terapią par i tu pomocna będzie wizyta u psychoterapeuty seksuologa.
W ok 70% przypadków problem ma podłoże psychogenne, z doświadczenia moich pacjentów, najczęściej jest to reakcja lękowa. Podczas hipnoterapii cofamy się do z pacjentem do sytuacji, która wywołała lęk i ją neutralizujemy.
Od strony fizjologicznej bardzo polecam ćwiczenie mięśni Kegla i ich aktywne używanie podczas stosunku.