Mam problem z paluchem stopy, który jest bardzo zadarty, wygląda to jak w bajce "Kopciuszek", kiedy

2 odpowiedzi
Mam problem z paluchem stopy, który jest bardzo zadarty, wygląda to jak w bajce "Kopciuszek", kiedy brzydka siostra chce włożyć pantofelek ;-) Daje się to we znaki w butach, bo wypycham czubki do góry jak i na zajęciach z rozciągania czy tańca, kiedy instruktorzy zwracają uwagę na to by obciągać palce stopy, by ta ładnie wyglądała. Nie jestem w stanie tego zrobić. Czy może być to kwestia rozciągnięcia jakiegoś mięśnia/ścięgna, do wyćwiczenia?
Ten objaw może wskazywać na nadaktywność zginacza grzbietowego palucha. W przypadku braku uzasadnionych podejrzeń przyczyny ulokowanej w palcu, należy poszukiwać przyczyny zdala od stopy. za takie zaburzenia często odpowiadaja zmiany globalnej stabilności układu ruchu.

W odpowiedzi również na post wyżej, a może raczej niedoczynność zginaczy a tym samym badanie neurologiczne do zrobienia.
Wyprost jest funkcją, która wymaga dużo większej siły i zbudowania przewagi nad zgięciem. Dlatego przypuszczenie że to nie prostownik jest jest za silny a zginacz nie pracuje. Dwa -od jak dawna?
Najpierw badania: przewodnictwo nerwowe.
Później rehabilitacja. Jeśli nie pomoże, rozważenie zabiegu np botulina w zginacz palucha