Mam problem z opanowaniem nagłych wybuchów złości w stosunku do mojego partnera. Mam 20 lat. Jesteśm

2 odpowiedzi
Mam problem z opanowaniem nagłych wybuchów złości w stosunku do mojego partnera. Mam 20 lat. Jesteśmy w tym samym wieku, a w związku jesteśmy od roku. Problem pojawił się około 4 miesięcy temu. Uważam, że głównie moje napady złości (z błahych powodów) są spowodowane tym, że nie radzę sobie psychicznie po operacji usunięcia ciąży pozamacicznej (nie zajdę juz w ciążę naturalnym zapłodnieniem). Przeważnie w kłótni powiem coś czego tak na prawdę nie myślę, po to by tylko sprawić mu przykrość, a potem żałuję tych słów, bo kocham go. Coraz częściej zdarza mi się płakać bez powodu.. Obawiam się, że może to być początek załamania nerwowego.
Nie wiem co robić. Proszę o jakieś rady.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Witam serdecznie,

Opisany przez Panią problem może rzutować na jakość relacji partnerskiej (tzn. napady przesadnej złości, kłótliwość parterów, nieprzewidywalność reakcji).

Myślę, że jednym z wytłumaczeń Pani "wybuchów złości" może być rzeczywiście fakt diagnozy medycznej dot. możliwości zapłodnienia i możliwych komplikacji drogą naturalną oraz doświadczenie - usunięcia ciąży pozamacicznej.

W tej sytuacji radziłabym Pani podjęcie kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą w celu złagodzenia Pani stanu psychicznego, wsparcia w trudnym momencie życia, możliwości przedyskutowania Pani myśli, drogi do zaakceptowania tego doświadczenia.

Pani zachowanie jest wtórne wobec trudności jakie Pani przeżywa. Myślę, że Pani "niepogodzenie się" z tym "wypływa" poprzez błahe sprawy powodując napiętą atmosferę z partnerem.

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Palczewska

Dzień Dobry,
Ma Pani za sobą bardzo trudne doświadczenia. Te trudne doświadczenia mogą wywoływać niepożądane stany emocjonalne. Sugeruję by Pani skorzystała z konsultacji psychologicznej lub psychoterapeutycznej u specjalisty z okolicy Pani miejsca zamieszkania lub konsultacji Online.
Pozdrawiam serdecznie,
Zbigniew Marciniak