Mam problem z moim partnerem jestesmy razem 9 miesiecy nie potrafi zrozumiec moich marzen. Checi zro

3 odpowiedzi
Mam problem z moim partnerem jestesmy razem 9 miesiecy nie potrafi zrozumiec moich marzen. Checi zrobienia sobie przeze mnie tatuażu i pojscia na studia w przyszlym roku, wogole tego nie akceptuje. Zabrania mi wychodzenia samej do moich znajomych i nie alceptuje ich. Nawet do mojej rodziny samej mnie nie chce puszczac tylko on ma jechac ze mna. Mieszkamy razem 7 miesiecy na poczatku bylo nieco inaczej z czasem sie zmienil. Swoja rodzine stawia wysoko mimo ze nie ma od niej pomocy a moja stawia nizej mimo ze ma od niej duzo pomocy. Prosze o pomoc.
Witam prosze rozważyć mozliwośc konsultacji w psychologa. Dobrze jeśli uda się namówic partnera, pod kątem chociażby pracy nad komunikacją i zrozumieniem potrzeb wspólnych ale tez indywidualnych. Nikt nie może miec prawa do ograniczania "wolności" jednostki. poza tym nalezy stawiać granice.

Pisze Pani o tym w jaki sposób partner Panią ogranicza i prosi o pomoc. A przecież chyba nie zawinął Pani w dywan i nie wrzucił do bagażnika? Co sprawia, że nadal Pani kontynuuje ten związek? Czy mimo tych ograniczeń dostaje Pani od partnera coś cennego? Co to jest? Może mimo wszystko nadal jest Pani w nim zakochana? A może partner to wykorzystuje i gra na Pani emocjach? Zakochanemu człowiekowi często trudno poradzić sobie ogromem różnych sprzecznych emocji, które mogą się pojawić w takiej sytuacji: od zauroczenia i nadziei, po ból i niedowierzanie, że osoba, która twierdzi, że kocha może tak ograniczać i dewaluować. Myślę, że rozmowa z psychoterapeutą mogłaby pomóc Pani znaleźć odpowiedź na pytanie co dla Pani jest ważne w związku? Jakie wartości pragnie Pani realizować? Czego Pani potrzebuje? Praca z terapeutą pozwala się nieco zdystansować, co może ułatwić podjęcie dobrych dla siebie decyzji. Życzę powodzenia. Agnieszka Gudaniec
Witam. Proszę przemyśleć jakiego rodzaju pomocy Pani oczekuje, czego potrzebuje? Sytuacja nie jest łatwa dla Pani, co wynika z opisu, ale nikt poza Panią nie może podjąć decyzji, co dalej z nią zrobić. Odpowiedź na takie pytanie zna Pani i tylko Pani ma prawo decydować o swoim życiu. Jeżeli określenie własnych potrzeb i granic jest jednak dla Pani trudne, to oczywiście może Pani skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty, aby lepiej poznać sama siebie i wykorzystać to po to, aby wieść satysfakcjonujące życie i budować zdrowe relacje. Pozdrawiam.