Mam problem z kręgosłupem od kilku lat. Ortopeda do którego zgłosiłam sie po pomoc stwierdził że mam

2 odpowiedzi
Mam problem z kręgosłupem od kilku lat. Ortopeda do którego zgłosiłam sie po pomoc stwierdził że mam lumbago i praktycznie nic mi nie jest i muszę się ruszać. Problem w tym że obecnie doskwiera mi straszny ból pleców (nastapil nagle niespodziewanie w momencie jak wstawalam z krzesła)nie mogę się schylac bo przy próbie pochylenia tracę kontrolę nad nogami i upadam , siedzieć nie mogę wogole ponieważ ból jest nie do zniesienia, chodzenie sprawia mi ogromne problemy nie jestem w stanie podnieść nóg tylko delikatnie je przesuwam bez gwałtownych ruchów, podczas leżenia również odczuwał silny ból jednak jest on w miarę do wytrzymania jak znajdę pozycję najwygodniejsza( w której również zbyt długo nie wytrzymam) w momencie kiedy próbuje się ruszyć przeszywa mnie straszny ból i z trudem jestem w stanie poruszyć nogami w pozycji leżącej na wznak. Dodam że tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne nie przynosza żadnej ulgi. Dwa lata temu miałam robiony rezonans magnetyczny( wtedy również miałam taki sam problem z kręgosłupem) w opisie rezonansu napisane jest:Ocena: Występ lewej tarczy sanitariusza LWK 3/4 z kontaktem tarczy z korzeniem nerwu L4 w bocznym zagłębieniu. Kolejny występ krążka międzykręgowego w przejściu lędźwiowo-krzyżowym ze styczną korzenia nerwu S1 po obu stronach w bocznym zagłębieniu, ale bez oznak korzenia. Stroma pozycja odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Moje pytanie co mogę zrobić aby złagodzić ból i w przyszłości unikać tego typu kontuzji? Czy konieczna jest jakaś rehabilitacja? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Z wynikiem rezonansu proszę udać się do fizjoterapeuty.

Proponuję zasięgnąć porady fizjoterapeuty lub osteopaty. Twoje objawy poparte opisem wyniku wskazują na istotność problemu. Powodzenia, Daniel