Mam problem z kolanem. Niby coś z łękotką. Ból straszny. Ruch ograniczony. Łydka czasem tez daje zna

3 odpowiedzi
Mam problem z kolanem. Niby coś z łękotką. Ból straszny. Ruch ograniczony. Łydka czasem tez daje znac o sonie ( miesnie)
Nie moge klekac, dlugo chodzic. Cos sir stalo nagle. Urazu nie bylo zadnego. Coagnie sie to juz rok. Ortopeda "twierdzi, ze artroskopia i po sprawie. Nie wiem co mam robic.
Czy lekarz wykonywało testy kliniczne ? Czy było wykonane usg ? Inne badania obrazowe ? Jeśli mamy jakoś pomoc należy wybrać sie do terapeuty i poddać sie terapii. Być moze artoskopia to jedyne rozwiązanie. Po zabiegu zachęcam do jak najszybszego rozpoczęcia rehabilitacji.

Witam
Jeśli ma Pan wątpliwości co do diagnozy, to wato udać się również do specjalisty z terapii manualnej. Ból nagły może mieć różne podłoże i być związany z wieloma strukturami tkanek miękkich okolic kolana ( więzadła, łąkotka, ścięgna , torebka stawowa, chrząstka stawowa itp). Może dotyczyć czasami i tkanki kostnej. Jeśli wynik badania usg, rezonansu potwierdzi poważne uszkodzenia w/w struktur to może operacja być jedynym wyjściem. Proszę jeszcze skonsultować się z terapeutą manualnym z doświadczeniem , który oceni mechanikę całej kończyny dolnej. Pozdrawiam
Witam
Możliwe że łąkotka się mogła odkleić i podczas ruchu jest kompresowana może to powodować ból i ograniczenie ruchu. Proszę wykonać badanie obrazowe rezonans magnetyczny lub usg i zgłość sie do fizjoterapeuty lub ortopedy.
Pozdrawiam Sebastian Kalata- Warszawska Rehabilitacja