Mam problem z kolanem, a właściwie z kolanami, gdyż zaczęło się od prawego, a teraz już obydwa. Od o

3 odpowiedzi
Mam problem z kolanem, a właściwie z kolanami, gdyż zaczęło się od prawego, a teraz już obydwa. Od około roku, bez żadnego urazu zaczęło mi chrupać w kolanach. Nie boli mnie to, ale jest bardzo nieprzyjemne przy wchodzeniu po schodach, zginaniu. Za każdym razem słychać trzaski. W rtg nic nie widać, w usg ortopeda stwierdził ubytek tkanki. Miałam zastrzyki z kolagenu, komórek macierzystych, kwasu hialuronowego. Nic nie pomogło. Ortopeda dał skierowanie na artroskopie, ale nie wiadomo, czy to pomoże. Czy istnieje jakaś szansa, żeby coś jeszcze zrobić z moimi kolanami. Nie miałam żadnych urazów, poza jednym, kiedy to się przewróciłam 15 lat temui wtedy ortopeda zlecił 5 blokad, ale to było do jednego kolana
Pani dolegliwości mogą mieć różne podłoże. Najprawdopodobniej są spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi stawów kolanowych - stąd "chrupanie" podczas zginania kolana. Przyczyną dolegliwości może być również dysbalans mięśniowy w obrębie kończyn dolnych oraz nieprawidłowe ustawienie miednicy i stopy podczas Pani wzorca chodu. Aby dokładnie określić naturę Pani dolegliwości a co za tym idzie skutecznie leczyć niezbędna jest konsultacja u fizjoterapeuty.
Pozdrawiam

Witam
Możliwe ze struktury okołostawowe wytwarzają zwiększona kompresje na staw udowo-rzepkowy i powoduje to do tzw. chrupnię.
Proszę się udać na terapię.
Pozdrawiam Sebastian Kalata-Warszawska Rehabilitacja
Trzaski w kolanie, które nie powodują blokowania się stawu kolanowego najczęściej związane są ze złą pracą w stawie rzepkowo-udowym. Przyczyn takiego zjawiska może być kilka, ale wiele z nich można zlikwidować dzięki wdrożeniu fizjoterapii. Pozdrawiam