Mam problem z górnym zębem mądrości, mam 23 lata, nie wiem czy wyrzynanie ósemki jest już skończone,

7 odpowiedzi
Mam problem z górnym zębem mądrości, mam 23 lata, nie wiem czy wyrzynanie ósemki jest już skończone, ale póki co widzę sporą część zęba, który wyrósł skierowany do policzka. Od dwóch dni czuję ucisk i mam lekki szczękościsk. Czy ten problem wymaga interwencji chirurgicznej, czy ósemkę może wyrwać każdy dentysta?
Witam, zęby madrości mają czasami bardzo skomplikowaną budowę anatomiczną, zatem polecam umówić się do lekarza specjalisty-chirurga stomatologicznego bądź chirurga szczękowo-twarzowego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Sugeruję zgłosić się do dentysty w celu uzyskania recepty na doustny antybiotyk. Jego działanie powinno zmniejszyć szczękościsk. Ósemkę zawsze bezpieczniej usunie chirurg stomatologiczny. W przypadku prostej ekstrakcji poradzi sobie każdy dentysta.
Pozdrawiam
Witam,
Z opisu wynika, ze pojawił się stan zapalny towarzyszący wyrzynaniu się zęba. Najlepiej byłoby się zgłosić do lekarza dentysty, aby to obejrzał, ewentualnie przepisał antybiotyk i zalecił płukanie, żeby zmniejszyć objawy zapalne.
Jeśli chodzi o usuwanie ósemek - najlepiej zgłosić sie do specjalisty chirurga, ze względu na skomplikowana anatomię tych zębów i w związku z tym mogące wystąpić trudności srodzabiegowe.
Pozdrawiam
Dzień dobry, ekstrakcje ósemek to codzienność w mojej praktyce. Policzkowe położenie jest wskazaniem do usunięcia ze względu na ranienie błony śluzowej policzka i nawracające stany zapalne. Na pocieszenie powiem, iż górne ósemki usuwa się łatwiej niż dolne, a rehabilitacja po zabiegu przy odpowiednim wsparciu farmakologicznym jest dość szybka. Polecam dentystę z doświadczeniem w ekstrakcja zębów ósmych.
Dzień dobry,najczęściej zęby mądrości powodują problemy, kiedy są wyrznięte częściowo. Powodami, które zmuszają do usunięcia ósemek są:
próchnica – ślina, bakterie, cząstki pokarmowe gromadzące się wokół korony nie wyrzniętej ósemki powodują jej próchnicę. Zachowawcze leczenie próchnicy ósemek jest bardzo trudne i obarczone dużym odsetkiem nawrotów. Naturalnym następstwem rozwijającego się procesu próchniczego jest ból i infekcja.
Pod dziąsłem wokół korony częściowo wyrzniętej gromadzą się resztki pokarmowe, bakterie. Powodują one miejscowy stan zapalny, któremu może towarzyszyć: cuchnący oddech, ból, obrzęk, szczękościsk (niemożność pełnego rozwarcia szczęk). Ze względu na zróżnicowana anatomie zębów mądrości polecam dentystę z doświadczeniem w usuwaniu ósemek niekoniecznie musi być to chirurg.
Najlepszym rozwiązaniem jest diagnostyka RTG i wizyta u chirurga.
Proces wyrzynania zęba , problemów z jego położeniem oceni i zaradzi każdy doświadczony lekarz stomatolog zajmujący się ekstracjami zębów,posiadający też lampę RTG w gabinecie.Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.