Mam problem z dorosłym synem(30lat). mieszka osobno w swoim mieszkaniu z rodziną . W wieku22 lat tra

2 odpowiedzi
Mam problem z dorosłym synem(30lat). mieszka osobno w swoim mieszkaniu z rodziną . W wieku22 lat trafił do zakładu karnego na 3 lata za kilka przestępstw i to jakby pogłębiło jego stan. Myślałam ze jest leniwy ,ze robi nam na złość ,że woli życie z kolegami z więzienia bo takimi zaczął się otaczać .Nic go nie cieszy. Nie pracuje, jest skłócony chyba ze wszystkimi. bardzo często miewa ataki agresji, które jak sam mówi go przerażają i boi się ze komuś cos zrobi. Agresja jest skierowana do przypadkowego człowieka na ulicy(do mężczyzny). Wystarczy ze źle się na niego spojrzy i już zaczyna się nakręcać .Już kilkukrotnie z tego powodu został pobity ponieważ prowokuje takie sytuacje. Ostatnio zaczął się przede mną otwierać i wyznał ze nie poradzi sobie sam ze sobą bo chyba jest chory. W jednej rozmowie płacze, śmieje się krzyczy jest agresywny a potem znowu śmiech. i "krzyk rozpaczy ze beze mnie sobie nie poradzi", ze mam go nie zostawiać. Staram się pisać w skrócie ale tego jest tyle ze chyba nie zostanę dobrze zrozumiana. Próbuje przy tym wszystkich używek po kolei. Powiedział ze nie potrafi trzeźwo myśleć bo go to przeraża.Była również próba samobójcza. Opowiada nieraz sytuacje ,które nie miały miejsca i mam wrażenie ze zmyśla ale może to jest objawem jakiejś choroby właśnie.Do psychiatry nie możemy dotrzeć bo boi się chyba diagnozy. może w poniedziałek mi się uda z nim pójść. Czy to może być jakaś choroba psychiczna?
Może być. Pozdrawiam.

Szanowna Pani,
syn potrzebuje pomocy specjalisty psychiatry i terapii dotyczącej uzależnień, potem może przyjść czas na psychoterapię.
To co może najważniejsze, to to, że Pani też potrzebuje wsparcia w tej sytuacji i może od tego warto by rozpocząć proces zmian. Proszę pomyśleć o sięgnięciu po pomoc dla siebie.