Mam problem z bólem nog od pasa w dół i z przyrodzeniem. Ból jest kujący czasami jakby coś ciaglo sk

4 odpowiedzi
Mam problem z bólem nog od pasa w dół i z przyrodzeniem. Ból jest kujący czasami jakby coś ciaglo skórę. Mam też tluszczaki ktore mam też w gornej części brzch i ręce ale one nie sprawiają mi bólu.
W pozycji leżącej i w wannie ciepla woda ból chwilowo ustępuje.
Miałem wykonywany zabieg lipolizy na tluszczaki preparatem Aqualyx i nie wiem czy nie od tego sa te bóle. Ostrzykiwane były tluszczaki na udach pośladkach i brzuchu sześć miejsc.
Mialem tez wykonany rezonans kregoslupa :
Zmiany zwyrodnieniowe stawow międzykręgowych ktore powoduja zwezenie lewego kanału korzeniowego na wysokości L5 S1 z podejrzeniem konfliktu nerwowego
Niewielkie uwypuklenia pierscieni włóknistych krążków międzykręgowych na wszystkich poziomach
Splycona lordoza
Proszę o odpowiedź
Dzień dobry,
Objawy w okolicy wymagają napewno dokładnej diagnostyki. Tłuszczaki znajdujące się w tkance podskórnej nie powinny być przyczyną Pana dolegliwości. Zmiany na wysokości L5-S1 są charakterystyczne dla bólu promieniujących do nogi, ale nie są charakterystyczne dla objawów w okolicy krocza. Sugeruję udać się do neurologa oraz fizjoterapeuty w celu wykonania dokładnego badania funkcjonalnego i ustalenia przyczyny problemu.

Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty/osteopaty na diagnostykę. Tłuszczaki nie powodują bólu. Kłujący i ciągnący ból na kości łonowej i w dół jest najprawdopodobniej problemem ze ścięgnem i brzuścem, któregoś mięśnia z grupy przywodzicieli. Uczucie ciągnięcia w dól to problem, który bardzo często towarzyszy kłującym bólom, ponieważ mięsień jest zbyt mocno napięty. Bardzo często dochodzi do dysbalansu napięciowego w tej okolicy pomiędzy obszernym pośrednim, prostym uda a przywodzicielami.
Dzień dobry, objawy wyżej występujące jak najbardziej mogą wynikać z konfliktu korzeniowego L-S kręgosłupa. Polecam udać się do dobego lekarza neurologa. I następnie fizjoterapeuty.
Dzień dobry, dolegliwości bólowe w tych okolicach oraz charakter bólu mogą wskazywać na szereg różnych patologii niekoniecznie związanych z konfliktem dyskowo- korzeniowym. Polecam udanie się do lekarza neurologa w celu poszerzenia diagnostyki.