Mam problem odnośnie nawracajacych myślę. Mam zdiagnizowany zaburzenie psychotyczne, trafiłem do szp

2 odpowiedzi
Mam problem odnośnie nawracajacych myślę. Mam zdiagnizowany zaburzenie psychotyczne, trafiłem do szpitala psychiatrycznego ponieważ wszędzie widziałem spiski i zdrady.biorę leki. Urojenia ustaliły Ale ciągle wracam myślami do tego co było, że mnie zdradzano chociaż wiem ze to nie prawda. próbuje z tym walczyć, mówić sobie ze to nie prawda ale nie pomaga. Co mam robić aby się tego pozbyć? Proszę o porade
Witam serdecznie,
Nawracające, natrętne myśli (urojeniowe) są jednym z częstych objawów towarzyszących zaburzeniu psychotycznemu. Potrafią bardzo destabilizować funkcjonowanie chorego.

Radziłabym w tej sytuacji zgłosić ten stan lekarzowi psychiatrze oraz rozważyć kontakt z psychologiem.
Proszę spróbować zidentyfikować treść w/w myśli, obszar czego, kogo dotyczą. Korzystne byłoby spisanie ich w formie pisemnej (np. pamiętnika), aby było prościej je zanalizować w obecności specjalisty.
Nawet będąc w częściowej reemisji objawowej Pacjenci miewają szczątkowe objawy urojeniowe, które wymagają pracy terapeutycznej.

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Palczewska

Dzień dobry, zachęcam do podjęcia psychoterapii, pomoże uporać się z doświadczeniami i uczuciami. Pozdrawiam ciepło, Krzysztof Robacki