Mam problem od kilku lat ze stawem biodrowym-ból przy rotacjach odwiedzeniu ( torbiele na obrąbku st

3 odpowiedzi
Mam problem od kilku lat ze stawem biodrowym-ból przy rotacjach odwiedzeniu ( torbiele na obrąbku stawowym, początki konfliktu panewkowo-udowego. Obraz RTG,RM, TK-posiadam) zauważyłem że moje klapki w których chodzę po domu są zawsze mocno zużyte po wewnętrznej stronie w obu stopach.W kończynie prawej w , której mam problem ze stawem podczas ćwiczeń np, .przysiad na jednej nodze ciężko mi utrzymać równowagę. Zastanawiam się nad dalszą diagnozą mojego problemu czy mam iść zrobić wkładki żeby stopy były równomiernie obciążane czy podjąć inne kroki. Może jest klinika w Warszawie zajmująca się badaniem kończyn dolnych i równomiernego ich obciążania.
Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuję.
Należałoby sprawdzic poprzez badanie fizjoterapeutyczne, czy tylko torbiele są przyczyną ograniczonej ruchomości. Byc może odpowiednią terapią udałoby się zmniejszyc konflikt panewkowo-udowy, usprawnic tkanki miękkie wokół, co w efekcie mogłoby zwiększc zakres ruchu. Zużycie po wew. stronie klapek sugeruje koślawe ustawienie pięt, a co za tym idzie, zapewne kolan. Wkładka lub buty supinujące stopę mogłyby pomóc w obciążaniu stopu bardziej na zewnątrz. Trudniej utrzymac równowagę na prawej, bo biodro nie funkcjonuje jak powinno, praca mięśni jest upośledzona. Trzeba zwiększyc zakresy ruchu, zacząc prawidłowo obciążac (od stóp zaczynając) i wprowadzic cwiczenia stabilizacyjne. Pozdrawiam!

Staw biodrowy a właściwie kąt szyjkowo-udowy, kąt antetorsji, determinują ustawienie kończyny dolnej czyli stawu kolanowego i skokowego. Niewłaściwe relacje powyższych będą powodowały koślawienie, szpotawość kolan czy stawów skokowych i konsekwentnie mogą powodować trudność w utrzymywaniu równowagi stojąc na jednej nodze.
Dobrze dobrane wkładki z pewnością poprawią sytuację doraźnie. Proponuję konsultację ortopedyczną i fizjoterapię w celu diagnostyki i terapii funkcjonalnej. Pozdrawiam.
Obok słów Przedmówców, jeśli biodro przeskakuje (i jest znaczne napięcie PBP i m. gruszkowatego) należy wzmacniać m. pośladkowy średni w jego pracy do wyprostu. Najlepiej funkcjonalnie, min. w czasie chodu