Mam problem- mianowicie jakiś czas temu doświadczałem uporczywego ucisku i lekkiego bólu w klatce pi

2 odpowiedzi
Mam problem- mianowicie jakiś czas temu doświadczałem uporczywego ucisku i lekkiego bólu w klatce piersiowej oraz gulę w gardle. Te objawy po czasie samoistnie zniknęły, lecz w ich miejsce przyszły lekkie bóle głowy, problemy z koncentracją. One też po krótkim okresie minęły- teraz mam do czynienia z drętwieniem stóp oraz ruchami mięśni. Na szczęście nie są one zbyt uporczywe, ale trochę mi przeszkadzają. Dodam, że dotychczas żyłem w przewlekłym stresie i niepokoju, zapominając o chwilach relaksu. Czy objawy te wskazują na nerwicę? Byłem u lekarza w związku z bólem w klatce piersiowej, lecz ten przypisał witaminy, nie zauważając zmian.
Pozdrawiam!
Objawy, które Pan opisuje mogą świadczyć o zaburzeniach adaptacyjnych pourazowych (po stresie przewlekłym lub traumatycznym). Dokładna diagnoza i proponowane metody postępowania proponuję omówić na spotkaniu z psychologiem, który przeprowadzi z Panem dokładny wywiad. Napięcie, które towarzyszy sytuacjom życiowym, jeżeli pozostaje nierozładowane, kumuluje się w organizmie i przyczynia się do pogarszania fizycznego i psychicznego stanu zdrowia. Pozdrawiam i życzę siły, Dominika Wieland-Lenczowska

Umiejętność odprężania się i relaksowania, szczególnie przy intensywnym trybie życia jest bardzo ważne. Jeśli doświadcza Pan objawów, które Pan opisuje to sygnał, że należy nieco zwolnić i poświęcić czas sobie i swoim potrzebom. Czasem łatwiej jest to zrobić korzystając z pomocy specjalisty (psycholog, psychoterapeuta).
Pozdrawiam serdecznie