Mam problem ćwiczę sporo na siłowni i miałem okres kiedy trochę głupio to robiłem przez co zarobiłem

5 odpowiedzi
Mam problem ćwiczę sporo na siłowni i miałem okres kiedy trochę głupio to robiłem przez co zarobiłem se trochę krzywdy mam 16 lat i problem jest taki że przy prostowaniu sie boli mnie jakiś mięsień dokładnie w miejscu gdzie plecy się najbardziej uginają tyle że nie wiem co to morze być za mięsień i gdy dotykam nie czuje bulu próbowałem się rozciągać masować i nic nie działa proszę bardzo o odpowiedź
To może nie być mięsień tylko napięte więzadło lub zablokowany staw. Proponuję udać się na konsultację do fizjoterapeuty, skoro domowe metody nie przynoszą ulgi.

Przez brak odpowiedniej metodyki treningu może być zaburzenie postawy i mięśnie pracują w dużej nierównowadze. Proszę się udać do fizjoterapeuty, który oceni problem
W kwestiach autoterapii możliwe jest, że zwyczajnie problem jest głębiej, niż jego odczucie. Dlatego dotyk, automasaż lub inne formy mogą być o zbyt małym nasileniu do pobudzenia bodźca bólowego.
Jeżeli wiemy, że powtarzany był nagminnie błąd techniczny przy treningu siłowym mogło dojść do przepracowania w złym schemacie struktur mięśniowo-powięziowych, co z kolei może uniemożliwiać w pewnym stopniu powrót do normy.
Jeśli pomimo prób autoterapii ból nie przemija, to wymaga to spojrzenia szerzej na problematykę dolegliwości - tym zwyczajnie powinien zająć się już profesjonalista. Proszę udać się do fizjoterapeuty :)
Dzień dobry :) Przede wszystkim warto udać się do fizjoterapeuty, który oceni postawę ciała, przeprowadzi badanie funkcjonalne i znajdzie zaburzenia w układzie ruchu, które mogą być przyczyną dolegliwości i zastosuje odpowiednią dla Pana terapię. Warto również pomyśleć o współpracy z trenerem personalnym, który skontroluje technikę wykonywanych ćwiczeń po to by problem się nie pogłębiał. Pozdrawiam, Weronika Adamowska
Ból w okolicy, gdzie plecy się najbardziej uginają, może być związany z różnymi strukturami, takimi jak mięśnie, ścięgna lub kręgosłup. Możliwe, że doświadcza Pan/Pani bólu mięśniowego, który może wynikać z niewłaściwej techniki ćwiczeń, przeciążenia mięśniowego lub mikrourazów powstałych podczas treningu.

Jeśli rozciąganie i masaż nie przynoszą ulgi, ważne jest, aby nie ignorować tych objawów. Ból, który utrzymuje się pomimo prób samoleczenia, może wymagać bardziej szczegółowej oceny przez specjalistę. Fizjoterapeuta może dokładnie zbadać obszar bólu, ocenić zakres ruchu, siłę mięśniową oraz wykonać testy funkcjonalne, aby zidentyfikować przyczynę dolegliwości.

Zalecam umówienie się na osobistą wizytę u fizjoterapeuty. Specjalista może zalecić odpowiednie ćwiczenia wzmacniające, terapię manualną lub inne metody leczenia, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb. W niektórych przypadkach może być również konieczne wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, takich jak rezonans magnetyczny (MRI), aby uzyskać dokładniejszy obraz problemu.

Pamiętajmy, że wcześniejsza interwencja może zapobiec dalszym komplikacjom i przyspieszyć proces leczenia.