Mam prawdopodobnie grzybicę paznokci stóp (2 paznokcie u dużych palców są zainfekowane). Przez długi

1 odpowiedzi
Mam prawdopodobnie grzybicę paznokci stóp (2 paznokcie u dużych palców są zainfekowane). Przez długi czas zwlekałam z pójściem do lekarza bo ten problem jest dla mnie ogromnie wstydliwy, ale teraz chcę w końcu iść. Moje paznokcie wyglądają źle, są bardzo grube, jakby nawarstwiło się wiele warstw paznokci i są zielone. Wydaje mi się że ich wzrost jest wstrzymany. Moje pytanie brzmi: jak dermatolog pozbędzie się tych paznokci? Kiedyś kawałek sam mi odpadł po tym jak mocno nim zahaczyłam o coś i to nie bolało, ale zdaję sobie sprawę z tego że usunięcie takiego paznokcia będzie trudne
Dzień dobry,
w pierwszej kolejności należy wykonać badanie mykologiczne potwierdzające infekcję grzybiczą płytki paznokciowej. Jeśli stosuje Pani jakieś p/grzybicze preparaty miejscowe należy je odstawić 2 tygodnie przez terminem badania. Z wynikami badania należy zgłosić się do dermatologa, który zaleci odpowiednią terapię, na przykład połączenie leczenia farmakologicznego z laseroterapią.
Zabiegi laserowe w skuteczny i szybki sposób pomagają pozbyć się uciążliwego problemu. Badania wykazały całkowite wyleczenie u większości pacjentów. Dodatkowym atutem tej metody jest regeneracja i wzmocnienie płytki paznokci. W odróżnieniu do preparatów stosowanych miejscowo, których działanie skupia się tylko na niwelowaniu infekcji grzybiczej, podczas zabiegu laserowego, zostają uruchomione procesy regeneracyjne, które korzystnie wpływają na zwiększenie wytrzymałości oraz odporności paznokci na uszkodzenia.
Warto zaznaczyć, że zabiegi laserowe bardzo rzadko mają skutki uboczne, a ich efekty potwierdzają badania kliniczne. Pełna procedura zabiegowa obejmuje 4 zabiegi wykonywane co 7-28 dni.
Zabiegi laserowe należy wykonać na wszystkich paznokciach dłoni/stóp, pomimo tego, że infekcja może występować tylko na kilku paznokciach. W celu podtrzymania efektów, zalecane jest powtórzenie terapii po upływie kilku miesięcy. Dużą zaletą laserowego leczenia grzybicy jest brak okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności. Najczęściej nie ma też konieczności chirurgicznego usuwania zainfekowanych paznokci choć to oczywiście musi ocenić lekarz specjalista w trakcie konsultacji.
W przypadku dalszych pytań lub chęci umówienia się na konsultację zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam. Klinika Skin Laser Lubelscy.