Mam poważne problemy z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi. Zwykle znajduję nowe znajomości w interneci

5 odpowiedzi
Mam poważne problemy z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi. Zwykle znajduję nowe znajomości w internecie, bardzo rzadko dochodzi do spotkania. Miłości również poszukuje w internecie. Zwykle czas spędzam sam, nie mam głębszych zainteresowań ani pasji. Zwykle wszystkie internetowe znajomości się po dłuższym lub krótszym czasie kończą. Jestem osobą zamkniętą w sobie, chociaż ostatnimi czasy wyszedłem do ludzi, jednak skończyło się to porażką. Znajomych z prawdziwego zdarzenia nie mam wcale, jedynie tak jak wspomniałem wcześniej, znajomości internetowe, które są puste, i mało w zasadzie znaczące. Nie potrafię, też prowadzić dyskusji. Bardzo brakuje mi realnych, i przede wszystkim trwałych relacji. Doskwiera mi samotność. Co mam zrobić? Bardzo proszę o pomoc.
Szanowny Panie, na początek proponowałabym indywidulne spotkanie z psychologiem. Po konsultacji psychologicznej dowie sie Pan od specjalisty o możliwych formach pomocy. Może to bedzie terapia indywidualna, a może w Pana przypadku terapia grupowa. Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na podstawie jednego wpisu inernetowego. Konieczne jest spotkanie w gabinecie psychologicznym. Pozdrawiam

Dobry wieczór.
Proszę umówić się na konsultację, najlepiej do psychoterapeuty.
Wstępem do psychoterapii jest kilka konsultacji, po których
zawsze jest Pan poinformowany o wstępnej diagnoziei i dalszych Pana mozliwościach podjęcia terapii.
Polecam spotkanie i ewentualnie wtedy podjęcie decyzji.
Dobranoc

Witam serdecznie, proszę umówić się na konsultację psychoterapeutyczną, to ważny krok w kierunku zmian tego co nie służy, przyjrzenia się sobie i przyczyny takowego funkcjonowania. To też wyjście "do ludzi" , ale w bezpiecznych "warunkach" . Szkoda czasu na to by się męczyć i cierpieć. Powodzenia.
Dzień dobry, proponuję konsultację psychoterapeutyczną i ewentualnie później psychoterapię, aby określić podłoże tych trudności i znaleźć ich rozwiązanie. Pozdrawiam. Justyna Wojciechowska
Dzień dobry,

już Pan uczynił pierwszy krok. A właściwie drugi, ponieważ dostrzegł Pan trudności i im nie zaprzecza oraz napisał Pan do nas. Proszę zatem wykonać trzeci i udać się na konsultację do psychologa w celu ustalenia momentu, w którym po raz pierwszy pojawiły się takie zachowania i odczucia. Identyfikacja tego, co wpływa na problemy z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi pomoże dokonać neuropsychologicznego, adaptacyjnego przepracowania w celu zmiany dysfunkcyjnych zachowań w takie, jakie Pan pragnie prezentować. Zapraszam do współpracy z terapeutą EMDR.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek