Mam podwyższony ten "zły" cholesterol. Lekarz stwierdził, ze to wina stresu dlatego że mam inne wyni

2 odpowiedzi
Mam podwyższony ten "zły" cholesterol. Lekarz stwierdził, ze to wina stresu dlatego że mam inne wyniki bardzo dobre i widać że zdrowo się odżywiam. Mam 39 lat, jestem szczupła, a w mojej rodzinie ojciec miał zawał. Czy mam czym się martwić, ponieważ lekarz, zalecił mi żebym zastanowiła się nad powrotem do kraju,obecnie mieszkam zagranicą.
sam zły cholesterol w 1 badaniu o niczym nie swiadczy Lekarz oceni poszczególne frakcje lipidogramu oraz inne parametry bieochemiczne i uwzgledniając wywiad rodzionny oceni P zdrowie. Prosze sie nie martwic tylko zaufać specjaiscie

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to jaka jest wartość tego „złego” cholesterolu?. W jakim wieku ojciec miał zawał i czy był narażony na inne czynniki ryzyka np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby nerek? Czy ma Pani jakieś choroby przewlekłe, np. nadciśnienie ?
Czasami wydaje się nam, ze odżywiany się zdrowo, ale nie zawsze tak jest w sobie przetworzonej żywności. To także wymaga dogłębnej analizy.
Co z aktywnością fizyczna? Szczególnie aerobowa tj. bieganie, pływanie, jazda na rowerze ?

Analiza i ew modyfikacja tych czynników może pozwolić znormalizować profil lipidowy