Mam podejrzenie choroby crochna kolonoskopia wykazała intensywne nacieki zapalne w odbytnicy i kątni

1 odpowiedzi
Mam podejrzenie choroby crochna kolonoskopia wykazała intensywne nacieki zapalne w odbytnicy i kątnicy i liczbę grudki chłonne w jelicie krętym. Ponadto zmagam się z krwawieniem przy oddawaniu stolca. Pani doktor u której się leczę kazała mi brać tylko asamax 500 lecz to nie przyniosło skutku prolaktyna wzrosła do 1427. Pani doktor uważa że za brak poprawy mogą byc odpowiedzialne pasożyty i przepisała leki na "odrobaczenie". Moje pytanie brzmi czy pasożyty mogą być odpowiedzialne za brak poprawy oraz czy przy takim stanie zapalnym jeden czopek asamax 500 to nie jest za mało? Dodam jeszcze że nie miewam biegunek unikam mleka ale wraz ze stolcem wydalam czarny śluz czy to może byc jakaś interakcja krwi z czopkiem? Stolec ma normalne zabarwienie tylko właśnie pojawia się czarny śluz razem z nim.
Rozpoznanie Choroby Crohna sprawia wiele trudności. Bierzemy pod uwagę objawy kliniczne, wyniki badań obrazowych( kolonoskopia, usg, ewentualnie enterokliza) i badanie histopatologiczne. Trzeba również wykluczyć inne przyczyny objawów m.in. infekcje bakteryjne i pasożytnicze. Z Pani opisu wynika, że zmiany w kolonoskopii obejmują zarówno kątnice jak i odbytnicę. Przy takiej lokalizacji zmian należy zastosować leki doustnie. Konieczna konsultacja gastrologa.