Mam pewnie problem ponieważ mam 24 lat mieszkam z mężem i 6 letnim synkiem. Również mama z nami mies

1 odpowiedzi
Mam pewnie problem ponieważ mam 24 lat mieszkam z mężem i 6 letnim synkiem. Również mama z nami mieszka jest osoba nie poradna życiowo i zawsze wszystkich obwinia za swoje nie powodzenie i że ja tata zostawił. Nie mogę ja wyrzucić z domu, ale ona ciągle ma do mnie wyrzuty ,bo oczywiście ona nie pracuje ja również aktualnie nie pracuje bo jestem w 7 miesiącu ciąży wcześniej ona zajmowała się moim synem A ja jej dawała tygodniowo 60 f teraz mąż daje jej 40 f plus mieszka u nas za darmo . Nic nie musi robić w domu A i tak ciągle jej źle . Ostatnio również moja starsza siostra zostawiła u mnie swoją trójkę dzieci co jakiś czas która jest nie grzeczna i ja próbowałam jej na spokojnie to wytłumaczy że nie mam sily na jej dzieci że jestem w ciazy że jej dzieci mnie nie słuchają, ale bez skutku jakby była na to głucha. Aż do wczoraj ona poszła na kurs jej mąż na jazdy A jej dzieci u mnie po 4 godzinach czułam że już nie wytrzymuje z nimi więc napisała do siostry aby jej mąż po nich przyszedł. Zrobili mi awanturę jak ja tak mogę i nie chce im pomóc A dziś od rana moja mama już coś wymyśla aby mnie zdenerwował wmawia mi coś czego ja nie powiedziałam mówi że ona jest na ulicy A ona żyje z nami . Ja już nie wytrzymuje psychicznie często już czuje że chce się gdzieś schować mam wsparcie u męża, ale już czuje że nie potrafię panować nad emocjami od razu płacze i już cały dzień chodzę nabuzowana . Już nawet czasem potrafię miesiacami nie patrzeć na moja mamę bo zaczynam ja nie nawidzieć . Czy też możliwe że to hormony w ciazy ? Co mogę robić aby czyjeś słowa na mnie nie wpływały. Z góry dziękuję i bardzo proszę o pomoc
Jest Pani w ciąży i proszę dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, to jest najważniejsze. Warto zwrócić się do psychologa, jednak recepty na życie nikt Pani nie da. Warto byłoby porozmawiać z mamą o tym co się dzieje,postawić jasno warunki .Również z przyjaciółmi wart o na spokojnie porozmawiać o Pani sytuacji.