Mam pewien problem z klatką piersiową. Podczas treningu klatka pracowała prawidłowo, nie było żadneg

3 odpowiedzi
Mam pewien problem z klatką piersiową. Podczas treningu klatka pracowała prawidłowo, nie było żadnego problemu. Któregoś razu leżałem przez dłuższy czas w jednej tej samej pozycji i szybko się poderwałem żeby coś podnieść. Poczułem strzyknięcie w mostku, po czym na chwilę zakuło mnie tak że nie mogłem złapać oddechu, było to przez 2 sek. Potem już wszystko wróciło do normy. Na drugi dzień miałem zakwas i po 2-3 dniach przeszedł. Natomiast problem zrobił się taki że w mięśniu zauważyłem ubytek, nie ma prawidłowego spięcia jak w prawej piersi. Nawet w momencie kiedy założę koszulkę widać różnice w proporcji. Zaczyna mnie to niepokoić bo prawą pierś mam ciąglę spiętą, lewej prawie w ogóle nie czuję co mnie już denerwuje, bo powstaje duży dyskomfort. Nie miałem żadnego siniaka, spuchnięcia. Wszystko było w normie, tylko te strzyknięcie i do dzisiaj mi strzyknie jak za długo będę w tej samej pozycji przez dłuższy czas. Byłem u fizjoterapeuty, dostałem jakieś rehabilitacje z igieł, ale igła nie mogła znaleźć tych mięśni które są zapadnięte. Jutro odbieram wynik z RTG i może on coś pokażę. Ale po takiej sytuacji może ktoś będzie coś wiedział, co mam zrobić. Dodam jeszcze że poprawną klatkę miałem nawet ważąc 73kg, teraz przytyłem do 78kg. A dysproporcja została.

Czekam na jakąś poradę.

Pozdrawiam.
Problem może leżeć w stawie mosktowo obojczykowym lub stawach miedzymostkowych. Równie dobrze mogło dojść do naderwania mięśnia. Po ocenie RTG sugeruje USG okolic przyczepow mięśniowych do mostka i całej okolicy mięśniowo stawowej tego rejonu. Igły być może coś pomogą jednak głównie trzeba zdiagnozować co spowodowało obecny stan rzeczy i działać na zmniejszaniu napięć mięśnia piersiowego.

Witam
Trzeba zrobić USG mięśnia piersiowego czy nie doszło do zerwania któregoś z przyczepów przy mostkowych . Jeśli mięsień się zapadł, to z jakiegoś powodu nie jest w stanie utrzymać napięcia. Myślę że został uszkodzony.
Pozdrawiam
Szanowny Pacjencie, prócz możliwości uszkodzenia stawu mostkowo-obojczykowego i/lub naderwania bądź zerwania mięśnia piersiowego, jest jeszcze możliwość zablokowania żeber.
Takie perturbacje często modelują na układ nerwowy, który obficie przechodzi między żebrami - z tąd możliwe, że zakuło Pana na tyle mocno, że nie mógł Pan złapać oddechu na wspomniane 2 sekundy.
Pozdrawiam Jacek Daleszyński MEDI_SPA