Mam pewien problem a mianowicie, od okolo 3 lat moje zdrowie psychiczne jak I fizyzne strasznie sie

4 odpowiedzi
Mam pewien problem a mianowicie, od okolo 3 lat moje zdrowie psychiczne jak I fizyzne strasznie sie pogorszylo(kobieta lat 32) . Kiedys bylam dusza towarzystwa, zawsze wszytkich rozbawialam, zartowalam I cieszylam sie kazdym dniem. Jakies 5 lat temu otworzylam wlasna dzialanosc I zaczelam wspolpracowac z ludzmi, bo namowil mnie na to moj chlopak. Na chwile obecna, kiedy wstaje z lozka do pracy nie mam sily, wstajac mysle caly dzien o tym, aby jak najszybciej do tego lozka wrocic, towarzysza mi bole praktycznie w kazdej czesci ciala, nie usmiecham sie tak jak kiedys, miewam ataki dusznosci, chyba na tle nerwicowym, czuje sie wypalona, nie mam ochoty na spotkania ze znamomymi ograniczylam je do minimum. W moim zwiazku brak zblizen ze strony partnera co pogarsza moj stan zdrowia. Kazdego dnia czuje sie slaba, nic mi sie nie chce na nic nie mam ochoty. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze wykonuje prace fizyczna a po pracy rowniez umyslowa (ustalanie planu dnia itd). Ja w wieku 18 lat do 28/29 l. bylam bardzo sprawna fizycznie, prace wykonywalam 3 razy szybciej od innych I dawalo mi to duzo satysfakcji. Teraz nie mam kompletnie sily wstac z lozka, zorbic sniadania, codziennie musze sie zmagac z moim niezdrowym stanem umyslu I wykonywac ta prace. Zadne wakacje, odpoczynek nie przyniosly rezultatu, ja jestem zalamana I nie wiem jak sobie z tym poradziec. Moj chlopak codziennie wmawia mi, ze wszystko ze mna ok a ja placze to w pracy to w nocy, bo widze, ze nie jestem tym samym czlowiekiem co wczesniej I nie potrafie sobie pomoc. Juz zaczelam szukac przyczyn choroby, znalalam najbardziej zblizona do tego co mi moze dolegac:
Fibromialgia objawy: zmęczenie, brak energii, ogólne wyczerpanie, poczucie niezdolności do sprawnego myślenia, zapamiętywania i koncentracji uwagi
zaburzenia snu – pacjenci często budzą się w nocy i nie mogą ponownie zasnąć; sen nie przynosi odpoczynku,
depresja, niepokój, uczucie lęku
objawy jelita drażliwego – zmienny rytm wypróżnień, ból brzucha, uczucie parcia na stolec
nadwrażliwy pęcherz moczowy – częste oddawanie moczu bez objawów sugerujących zakażenie dróg moczowych
uczucie niemiarowej pracy serca i duszność bez uchwytnej przyczyny
drętwienie i mrowienie rąk i stóp, poczucie chłodu, ziębnięcie palców rąk
zespół niespokojnych nóg
nadwrażliwość na zmiany pogody i silne bodźce
ból głowy, napady migrenowe
bolesne miesiączki, zespół napięcia przedmiesiączkowego.
Prosze pomozcie mi, powiedzcie co mam robic?u kogo szukac porady? bo moj stan zdrowia sie pogarsza. Pozdrawiam
Rozumiem, że zastanawia się Pani czy to, jak się Pani czuje i funkcjonuje ma przyczyny fizyczne, np jakąś konkretną chorobę. Oczywiście, nawet banalna niedokrwistość może powodować zmęczenie, przygnębienie, czy brak ochoty na seks. Dlatego warto skonsultować się z internistą, wykonać ogólne badania itp.
Ale z tego co Pani opisuje rozumiem też, że wykonuje Pani pracę, której nie chce Pani wykonywać i żyje w związku bez seksu. Wspomniane przez Panią objawy równie dobrze mogą być związane ze stanem depresyjnym i dużym napięciem psychicznym. Dlatego drugim krokiem (po wykonaniu podstawowych badań) powinna być wizyta u psychologa.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzieñ dobry. Proponowałabym wizytę u psychiatry, a potem - po dokładnym zdiagnozowaniu co Pani jest- także podjęcie psychoterapii. Aby móc wykłuczyć choroby o podłozu fizycznym proszę skonsultować się z internistą i zrobić podstawowe badania.
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Nie pisze Pani o tym, czy do tej pory byłą Pani już u jakiegoś specjalisty. Pani objawy sugerują, że konieczna może być wizyta u lekarza. Doświadczenie podpowiada mi, aby nie zakładać od razu psychologicznego podłoża podobnych objawów. Proponuję, aby skonsultowała się Pani najpierw z dobrym internistą. W zależności od jego opinii konieczny może być dalszy kontakt z psychiatrą lub endokrynologiem. Niewykluczone jest, że potrzeba Pani psychoterapii. Jednak najpierw proponuję dobrą diagnozę lekarską.
Pozdrawiam
Szkoda czasu, by nadal zmagać się samej z tyloma dolegliwościami. Zachęcam do spotkania z psychiatrą, który dobierze leczenie. Prawdopodobnie męczy Panią nerwica lub… wypalenie zawodowe. To się da „naprawić”. Psychoterapia też jest dobrym pomysłem, w zależności od Pani potrzeb: indywidualna, pary lub grupowa. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia! Zapraszam na moją stronę na FB - o psychoterapii par