Mam ogromny problem z akceptacją siebie. Nie potrafię na siebie patrzeć, widzę tylko same wady. Jestem bardzo nieatrakcyjna i nieśmiała, nie umiem nawet zrobić sobie zdjęcia z koleżankami, ponieważ wstydzę się tego jak wyglądam przy nich. Wszędzie czytam, aby skupić się na swoich pozytywnych cechach, jednak nie potrafię znaleźć w sobie ani jednego pozytywu, zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i o cechy osobowości. Czy wizyta u psychologa pomoże mi z nienawiścią do siebie?
mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Dzień dobry. Myślę, że wizyta u psychoterapeuty będzie dobrym rozwiązaniem dla Pani. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

 Joanna Rzepka
Joanna Rzepka
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Myszków
Dzień dobry,
Podjęcie psychoterapii jest wskazane przy tego typu trudnościach. Krytyczne myśli wobec siebie, niska samoocena, spadek poczucia własnej wartości mogą być związane z wieloma problemami. Terapia pozwoli Pani określić, co jest przyczyną problemów i jak je rozwiązać. Z pozdrowieniem, Joanna Rzepka.

dr Monika Gmurek
dr Monika Gmurek
Seksuolog, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry,

konsultacja u psychologa/psychoterapeuty i podjęcie terapii wydaje się dobrym krokiem, ponieważ zauważa Pani problem i dostrzega jego negatywny wpływ na swoje funkcjonowanie. Proszę skorzystać z profesjonalnego wsparcia osoby, które pomoże zidentyfikować jego źródło i wesprze Panią w odpowiednim przekształceniu myślu i odczuć w sprzyjające Pani zdrowiu psychofizycznemu.

Z wyrazami troski,
dr Monika Gmurek

mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Dzień dobry. Zachęcam do wizyty u specjalisty, który pomoże Pani poznać przyczyny nieśmiałości, niskiej samooceny i nienawiści do siebie. Warto podjąć psychoterapię i zadbać o siebie. Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

 Anna Grabowska
Anna Grabowska
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Domyślam się i wyobrażam sobie, że szukanie pozytywów, których Pani nie widzi, to zadanie, które może kończyć się raczej szukaniem dowodów, że tych pozytywów brak. Zdaje się, że Pani mową wewnętrzną zawładnął tzw. Okrutny Wewnętrzny Krytyk. Mowa wewnętrzna, to coś, co stale bezgłośnie mówimy do siebie. Na ogół nie zdajemy sobie z niej sprawy, często jest wypełniona treściami, które rzutują na stosunek do siebie, nastrój. Prowadzimy monologi, dialogi, którymi potrafimy dodawać sobie otuchy, ale też ranić się, szydzić z siebie, straszyć się czy przygnębiać. Czy Pani wie, jakimi myślami rani się i przygnębia, a dalej idąc, jak, kiedy i od kogo nauczyła się Pani tak siebie traktować? Mogą brzmieć np. "jestem brzydka", "jestem głupia, gorsza" itp. Są automatyczne i irracjonalne, ale i tak powodują smutek, zniechęcenie, lęk, wstyd itd. i mogą prowadzić do tego, że w kontaktach z ludźmi często przeżywamy udrękę, a i w kontakcie z samym sobą czujemy się fatalnie. Tego rodzaju myśli nie dość, że są szpetne i nieprawdziwe, to jeszcze szkodliwe, dlatego warto rozpoznać i rozbroić takiego krytyka w sobie. Może w tym pomóc psychoterapia, która często przynosi dobre i trwałe rezultaty.

 Anna Czerwinska
Anna Czerwinska
Psycholog
Katowice
Witam
W terapii nabywamy akceptacji siebie, pewności siebie i....radości życia! Atmosfera bezpieczeństwa i tzw, "więzi terapeutycznej" jest tu kluczowa. Odwagi!

mgr Gabriela Bajor
mgr Gabriela Bajor
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry,
zachęcam do podjęcia psychoterapii. Ciągła walka z niskim poczuciem własnej wartości to wielkie cierpienie, które przynosi dużo bólu i nas ogranicza. Można z tym skutecznie pracować i wiele zmienić. Pozdrawiam serdecznie, Gabriela Bajor - Ośrodek Centrum

lek. Waldemar Wojnicz
lek. Waldemar Wojnicz
Terapeuta, Internista, Lekarz rodzinny
Toruń
Nie wiem czy wizyta u psychologa, ale u psychoterapeuty na pewno tak. Wbrew potocznemu rozumieniu nie każdy psycholog jest psychoterapeutą i odwrotnie. Pani postawa do samej siebie więcej mówi o Pani przeszłości niż o Pani samej. Psychoterapia pozwoli zobaczyć Pani siebie taką jaką jest:pełną radości i nieskończonego potencjału istotą ( jak każdy zresztą z nas) . Rady typu: "skoncentruj się na pozytywach" są mało pomocne bo jednym z objawów zniekształcenia obrazu siebie jest tychże pozytywów wykasowanie. Potrzeba drugiej osoby z pewnym doświadczeniem i umiejętnościami, aby pomóc Pani zobaczyć skąd te zniekształcenia się wzięły. Do tego to jak widzimy siebie wpływa na to jak widzą nas inni, więc koło się zamyka. Wtedy dopiero będzie Pani mogła zobaczyć siebie nie oczami matki, ojca czy kolegów ze szkoły, ale swoimi własnymi. Sam fakt że czuje Pani, że coś jest nie tak , jest prognostycznie pozytywny. Pozdrawiam

mgr Monika Kołodziejczyk
mgr Monika Kołodziejczyk
Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Dzień Dobry. JPodjęcie pracy nad rozwiązaniem tego problemu z pomocą psychoterapeuty to dobry pomysł:). Będzie Pani towarzyszył w znalezieniu genezy krytycznych myśli, pomoże w pokonaniu głosu krytyka wewnętrznego i wsłuchaniu się we własny głos, zbudowaniu akceptującej postawy dla siebie samej. Tą pracę warto podjąć, trzymam kciuki za powodzenie! Pozdrawiam serdecznie - Monika Kołodziejczyk, psychoterapeuta i mediator rodzinny

mgr Iwona Rutkowska
mgr Iwona Rutkowska
Psychoterapeuta, Terapeuta
Wrocław
Dzień dobry,
podjęcie się psychoterapii pomoże zmienić nastawienie do własnej osoby. Akceptacja siebie to pierwszy krok do tworzenia pozytywnego obrazu siebie w oczach własnych a także do odbioru przez innych ludzi. Pani sama widzi potrzebę pomocy u specjalisty i konieczność profesjonalnej pomocy. Pierwszym krokiem będzie umówienie się na konsultację do psychoterapeuty do czego serdecznie Panią zachęcam.
Sugeruję wizytę: - 90 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Magdalena Kaczmarczyk
mgr Magdalena Kaczmarczyk
Psycholog, Psychoterapeuta, Psycholog dziecięcy
Łódź
Dzień dobry
Praca nad samooakceptacją i wzmocnienie pewności siebie jest to praca nad sobą jaką powinna Pani wykonać wraz z psychologiem na sesjach terapeutycznych. Samej może być Pani bardzo trudno. Serdecznie polecam terapie, aby mogła Pani spojrzeć bardziej przychylnym okiem na siebie.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

dzień dobry :-) bardzo zachęcam Panią do konsultacji psychoterapeutycznej. Każdy przypadek jest inny, więc należy rozważać go indywidualnie, tylko po szczegółowym wywiadzie można zdecydować się na odpowiednią terapię. Problem z brakiem samoakceptacji może być spowodowany rożnymi przyczynami. Powodzenia I. Węgrzynowska

mgr Adrian Olesiak
mgr Adrian Olesiak
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Witam serdecznie.

Jesli uda sie pani do psychologa/psychoterapeuty to napewno skupicie sie wokol akceptacji samej siebie i na zaglebienie sie we wlasne oczekiwania wobec siebie. Radzilbym by terapeuta mial znajomosc w terapi poznawczno behawioralnej i psychodynamiki.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak

mgr Magdalena Siwczyk-Kępa
mgr Magdalena Siwczyk-Kępa
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Wrocław
Dzień dobry! Zachęcam Panią do skorzystania z profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej, aby przyjrzeć się co jest źródłem niskiego poczucia własnej wartości i podjęcia się przepracowania tej problematyki. Z Pani wypowiedzi, zwłaszcza ostatniego jej fragmentu, mogę domyślać się jak duży poziom cierpienia niesie za sobą ta trudność oraz jak dużą bezradność w Pani powoduje. Pozdrawiam serdecznie!

Specjaliści w zakresie leczenia: niskie poczucie własnej wartości

Iwona Biernat z d. Garbaciak

Iwona Biernat z d. Garbaciak

Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psychoterapeuta

Warszawa

Joanna Kot

Joanna Kot

Psycholog, Terapeuta

Warszawa

Joanna Wrześniowska

Joanna Wrześniowska

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

Warszawa

Joanna Gabryszewska

Joanna Gabryszewska

Seksuolog, Psycholog

Gdańsk

Emilia Górczyk

Emilia Górczyk

Psycholog

Ciechanów

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 18 pytań dotyczących usługi: niskie poczucie własnej wartości

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.