Jestem inteligentnym , przystojnym chłopakiem niestety mam niskie poczucie własnej wartości . Poznał

4 odpowiedzi
Jestem inteligentnym , przystojnym chłopakiem niestety mam niskie poczucie własnej wartości . Poznałem ponad rok temu bardzo mądrą , uczuciową i szczerą dziewczynę , niestety przez moją nisko samą ocenę zacząłem bać się że ją stracę . Cały czas wmawianiem sobie że nie jestem idealny i zajdzie sobie lepszego , przez to wszystko stałem się obsesyjnie zazdrosny i nerwowy . Jestem osobą która lubi mieć wszystko zrobione dobrze a jeśli coś nie idzie po mojej myśli denerwuje się na samego siebie wmawiając sobie że jestem do niczego przez co obrywają za to najbliżsi . Bardzo jest mi z tym źle bo mimo tego że się staram cały czas zawodzę samego siebie a co gorsze innych . Próbuję walczyć jednak moja stanowczość i nadmierna złość prowadzą do kłótni przez które jeszcze bardziej tracę pewność siebie . Niestety moje zachowanie doprowadziło do rozstania czego bardzo żałuje aczkolwiek wiem że mogę jeszcze wszystko naprawić jednak bez zmiany nic to nie da .
Niestety tak wlasnie moze dzialac "samospelniajace sie proroctwo". Jesli w relacji z kobietami bedzie Pan mocno lub wylacznie koncentrowal sie na tym, aby nie odchodzily do innego/lepszego - to, niestety, moze uruchamiac w ich przezywaniu dokladnie wlasnie takie odruchy, aby sie od Pana (wiezow) uwalniac. Zazdrosc jest forma zlosci, prosze sprawdzic czy czasami to nie jest zlosc na ktoregos z rodzicow. Prosze sprawdzic u siebie czy nie chce Pan tego poglebic w np. relacji terapeutycznej. Mozna sie do kogos zapisac i sobie to, w bezpiecznych warunkach, podoswiadczac, ponazywac, moze przepracowac.

Dzień dobry,

Z tego co Pan napisał wynika, że jest w Panu chęć do zmiany, jednak z jakiegoś powodu dzieje się tak, że powtarza Pan pewien schemat. Mówi Pan o niskim poczuciu własnej wartości i z pewnością jest to temat do pracy. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że często trudności wynikają z czegoś czego na pierwszy rzut oka nie zauważamy. Wydaje się, że Pan również nie rozumie swoich emocji, motywacji, działań i myśli, że stara się Pan siebie skontrolować co powoduje kumulację złości kiedy się to nie udaje. Dobrym krokiem byłoby skonsultowanie się z psychologiem, psychoterapeutą, który po przeprowadzeniu wywiadu będzie mógł Pana poprowadzić i pomoże zrozumieć, przepracować to z czym się Pan boryka.

Pozdrawiam,
Marta Dubowska
Dzień dobry. Współczuje sytuacji w których Pana reakcje mogą być odbierane jako kontrolujące, szczególnie w momencie konfliktu. Czasem asertywność może przechylać się na stronę agresji, w momencie gdy widzimy głównie swoje prawa. Definicja asertywności zakłada iż mamy prawa do swoich praw gdy uznajemy prawa innych osób. Szanowny Panie, możliwe, że zauważając skutki swoich schematów jest Pan w stanie wykorzystać trudne w odczuwaniu wyrzuty sumienia i przejść do postawy Ja OK - Ty Ok, przez co będzie Pan bardziej skuteczny w rozwiązywaniu konfliktów . Z wyrazami szacunku, Łukasz Krzysztoń
Dzień dobry. Sugeruję poszukanie psychoterapeuty dla siebie, by Wraz z nim przyjrzeć się sobie i zacząć zmieniać się tak, by być dla siebie lepszym:-). Czego z całego serca życzę.