Mam . Od półtorej roku mam chyba problem z zaburzeniem odżywiania. Z miesiąca na miesiąc jest cora

10 odpowiedzi
Mam .
Od półtorej roku mam chyba problem z zaburzeniem odżywiania.
Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej.
Obajdam sie kompulsywnie nastepnie mam straszne wyrzuty sumienia, biore środki przeczyszczajace albo robie po takim jedzeniu ok 2 dni głodówki. I tak w kółko.

Sposób patrzenia na swoja figure opentalo mi życie, to ona jest wyznacznikiem czy jestem szczesliwa czy nie
Jak przytyje zAmykam sie w sobie, jestem zla
Jak schudne kontakty z ludzmi sa dla mnie łatwością i przyjemnością.

Dodam, ze nie mam nadwagi moje bmi mieści sie w normie

Udac sie do psychiatry detetyka czy psychologa?
Praca z psychoterapeutą powinna dac najlepsze rezultaty. Jesli pani chce mozemy umowic sie na pierwsza wizyte konsultacyjna.

Konieczna byłaby psychoterapia + wsparcie dietetyka.
Zaburzenia odżywiania to nie tylko sposób jedzenia, to przede wszystkim odzwierciedlenie między innymi tego jak się mamy, naszych emocji, lęków - stąd potrzebna jest psychoterapia.
Polecam wizytę u psychoterapeuty. Pracujac nad rozumieniem objawu, bedzie Pani mogla budowac nowe patrzenie na siebie. Powodzenia!
Zdecydowanie tak jak napisali przedmówcy wskazana byłaby konsultacja psychoterapeutyczna u osoby zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Pani intuicja dobrze Pani podpowiada, by szukac pomocy specjalisty. Tematem będzie nie tylko sposób odżywiania ale też sposób patrzenia na swoje ciało i samoocenę pozdrawiam Życzę dużo dobrego
poradniapsychologiczna.com.pl
Dzień dobry,
sugeruje w pierwszej kolejności kontakt z psychologiem, najlepiej z psychoterapeutą zajmującym się zaburzeniami odżywania i/lub uzależnieniem behawioralnym. Pani świadomość problemu może być dobrym początkiem zmiany. Życzę powodzenia
W tym wypadku BMI nie musi być wyznacznikiem zaburzeń odżywiania, o wiele istotniejsze jest Pani samopoczucie i to jak te trudności wpływają na Pani satysfakcję z życia. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u psychoterapeuty oraz wnikliwa diagnoza. Dopiero potem możliwe będzie włączenie innych wspomagających interwencji. Życzę powodzenia oraz wytrwałości w pracy nad zmianą.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie, wskazane by przedstawiony przez Panią problem przedstawić psychoterapeucie, kompulsywne czynności (w tym także jedzenie) może wskazywać na procesy jakie mają miejsce w Pani psychice, serdecznie pozdrawiam i zapraszam
Witam serdecznie, zdecydowanie polecam Pani wizytę u psychoterapeuty specjalizującego się w problematyce zaburzeń odżywiania. Osobiście uważam, że najlepiej byłoby, gdyby ten specjalista pracował w nurcie poznawczo-behawioralnym lub systemowym. Życzę Pani powodzenia i pozdrawiam.
Dzień dobry. polecam wizytę u psychiatry i rozpoczęcie terapii własnej. Bulimia to poważne zaburzenie, które może prowadzić do śmierci. Jestem psychoterapeutką systemową, i na takiej terapii skoncentrowalibyśmy się na relacjach rodzinnych, które ( w zdecydowanej większości przypadków), odpowiedzialne są za zaburzenia odżywiania.

Pozdrawiam
Dzień dobry. We wspomnianej przez Panią sytuacji warto skonsultować się z profesjonalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego. Dobrym wyborem będzie podjęcie psychoterapii, która pomoże Pani w odnalezieniu źródła problemu, przepracowania go oraz nauczenia się nowych sposobów radzenia sobie. Skutecznym nurtem w leczeniu zaburzeń odżywiania jest terapia poznawczo-behawioralna. Terapeuta pomoże Pani w odnalezieniu mechanizmów zachowania żywieniowego. Dietetyk natomiast może opracować indywidualnie dobrany do Pani plan żywieniowy.