Mam od jakiegos czasu caly czas wzdety brzuch. Od jakiegos roku , ostatnie dwa miesiace jest jakby w

2 odpowiedzi
Mam od jakiegos czasu caly czas wzdety brzuch. Od jakiegos roku , ostatnie dwa miesiace jest jakby wiekszy twardszy szybciej wzdety po nawet najmniejszym posilku.. juz nawet obcislych sukienek nie nosze zeby mi ludzie ciagle nie gratulowali ciazy :( irytujace to bo cala reszta moim zdaniem jest wrecz idealna. Mam 175 cm waze okolo 70 ogolnie wygladam szczuplo, tylko ten brzuch.. dopiero niedawno zamienilam biale pieczywo na pelnoziarniste, staram sie zdrowo idzywiac, slodyczy duzo jem tylko przed okresem i chipsy tak to przez caly miesiac nie jem tego. Owoce warzywa lubie i jem.. alkohol rzadko pije. Wody moglabym troche wiecej pic... jakie badania zrobic do jakiego lekarza sie udac? Czy wizyta u dietetyka wystarczy? Niestety z aktywnoscia fizyczna jeet kiepsko nie lubie biegac, czasem w domu cos sobie pocwicze z 20 min z youtubem. Ale odtatnio troche odpuscilam orzez te upaly. Pomocy :)
Witam Panią. Opisane objawy mogą świadczyć o nadwrażliwościach pokarmowych które diagnozuje się przez badanie np. Food Scan w Vitaimmun lub ImuPro w Instytucie Mikroekologii. Do tego można pomyśleć o diagnostyce SIBO poprzez wykonanie testów oddechowych. Dobry dietetyk kliniczny powinien ogarnąć ten temat i już po kilku dniach indywidualnej diety poczuje Pani ulgę.

Dzień dobry, przy opisywanych przez Panią dolegliwościach niezbędne jest poszerzenie wywiadu żywieniowego w celu eliminacji współistniejących schorzeń. Proszę wybrać się do specjalisty z aktualnym badaniem krwi. Taka współpraca powinna okazać się skuteczna.