Mam nie tolerujących rodziców a jestem gejem jak im powiedzieć o tym?

2 odpowiedzi
Mam nie tolerujących rodziców a jestem gejem jak im powiedzieć o tym?
Dzień dobry, w sytuacji warto myśleć o własnym komforcie i bezpieczeństwie. Reakcje rodziców bywają bardzo różne od pełnej akceptacji, po neutralną, aż po szok, czasem odrzucenie. Te reakcje czasem się zmieniają np. gdy rodzice przejdą jakąś edukację w tym temacie, oswoją się z tą informacją. Przed takimi rozmowami można przemyśleć sobie takie kwestie jak przykładowo: jak rodzice mogą zareagować, jak reagują na osoby nieheteronormatywne w otoczeniu Waszej rodziny, jak reagują na publiczne osoby nieheteronormatwne lub w filmach/serialach. A jeśli tego Pan nie wie to można zapytać o ich stosunek do takich osób, obserwować w jaki sposób je traktują. Chodzi o to, aby przygotować się na to jaka może być ich reakcja. Najpierw można spróbować opowiedzieć o tym osobie, o której wiemy, że nas akceptuje i zareaguje spokojnie lub z radością. Zachęcam też do przemyślenia czemu chce Pan to powiedzieć rodzicom, jakie są Pana nadzieje i jakie są szanse, że one się spełnią. Niektóre osoby nieheteronormatywne decydują się nie mówić o swojej tożsamości ludziom, którzy mogą być dla nich niebezpieczni. Dodam też, że gabinet seksuologiczny to miejsce, w którym można przygotować się do bezpiecznego coming outu.

Dzień dobry. Jak już wynika z poprzedniej odpowiedzi dr Baran - jest to nielatwe zadanie. Podkreśliłbym w niej ostatnie Jej zdanie; myślę, że chyba najlepszą metodą służącą skutecznemu rozwiązaniu problemu jest wizyta u dobrego, doświadczonego psychologa-seksuologa.
To ważne i delikatne zagadnienie koniecznie wymaga spokojnego "wypracowania decyzji".
Życzę odwagi i powodzenia! :-) 12/23 Pń.