Mam następujący problem. Od 5 lat co roku w okolicy maja mam problem z dziwną i uciążliwą wysypką. 5

1 odpowiedzi
Mam następujący problem. Od 5 lat co roku w okolicy maja mam problem z dziwną i uciążliwą wysypką. 5 lat temu pojawiła się po raz pierwszy, najpierw dostałam bardzo bolesnych i niedających się niczym zwalczyć aft w całej jamie ustnej. Po tygodniu męczarni spotęgowanej przez aparat ortodontyczny został mi przepisany antybiotyk amotax dis. Kilka dni później dostałam bardzo rozległej i swędzącej wysypki na niemal całym ciele ale przede wszystkim na twarzy, rękach wraz z dłońmi, stopach, dekolcie i plecach. Miała ona postać rozlanych czerwonych plam a gdzieniegdzie pęcherzyków, które później rozlewały sie w plamy. W końcu trafiłam do szpitala z diagnozą rumień wielopostaciowy ale nie wykonano żadnych badań diagnostycznych. Leczono mnie lekami antyhistaminowymi i sterydem, objawy ustąpiły po tygodniu hospitalizacji. Rok później wysypka wystąpiła ale była bardzo łagodna, pojawiła się głównie na uszach i w niewielkiej ilości na dłoniach, wczesniej wystąpiły tez afty, nie reagujące na leczenie Po kolejnym roku pojawiła się znowu w okresie wiosennym (afty najpierw) i tym razem byłam leczona sterydem ale nie pomógł. Wysypka była zlokalizowana na uszach, dekolcie i rekach. Trafiłam do innej dermatolog, która stwierdziła ze to pokrzywka zapewne w wyniku alergii krzyzowej i zapisała mi atarax, flonidan i peritol. Leczenie podziałało szybko i problem zniknął. Rok temu jak tylko pojawily się pierwsze objawy wdrożyłam to samo leczenie i skończyło sie na kilku małych plamkach. Dwa dni temu wysypka pojawiła się znowu, poprzedzona aftem. Aktualnie mam ją na nogach, rekach, dekolcie, plecach i dłoniach a także w malej ilosci na twarzy. Tym razem jestem jednak pewna, ze nie zażylam żadnego leku, nie zjadłam nic wczesno wiosennego jak sprowadzone ziemniaki młode czy kapusta, które mogły być czymś spryskanie. Niestety nie mogę zastosować leków, które działają ponieważ karmię piersią 7 tygodniowe dziecko. Stosuje zyrtec i przepisany przez dermatolog krem ze sterydem ale wciąż nikt nie jest pewien co to właściwie za wysypka czy rumień, czy uczulenie na słońce czy pokrzywka. Dodam jeszcze, ze miewam afty kilka razy w ciągu roku ale tylko w okresie wiosennym jeśli wystąpi aft pojawia się to uczulenie i zdarza sie tylko raz po czym nie powtarza do następnego roku. Poza zmianami skornymi i świądem nie mam zadnych innych objawow jak np gorączka czy dusznisci. Będę wdzięczna za każdą sugestię co to może być i jak sobie z tym radzić. Dziękuję
Witam Panią
Taki problem wymaga konsultacji online, bo odpowiedź wykracza poza ramy tego okienka.
Zapraszam na e-konsultację - rosinska kropka anna małpa gmail kropka com