Mam na imię Karolina . Jestem od 7 LAT mężatką, mam dwójkę dzieci Od jakiegoś czasu mam problemy z k

5 odpowiedzi
Mam na imię Karolina . Jestem od 7 LAT mężatką, mam dwójkę dzieci Od jakiegoś czasu mam problemy z koncentracja, pamięcią, ale to nie jedyny problem stałam się nerwowa nie umiem panowac nad emocjami. Zdarzają się sytuacje kiedy wyzywam własne dzieci i męża. W sierpniu straciłam brata (popełnił samobójstwo) od tamtej pory też myślę o tym by to zrobić lecz się boję. Co mi się dzieje czy to depresja??
Dzień dobry. Trudno jest postawić diagnozę na podstawie krótkiej wypowiedzi. Warto udać się do psychiatry, który po przeprowadzonym wywiadzie będzie w stanie wskazać Pani możliwości poprawienia Pani stanu psychofizycznego. Śmierć brata była dla Pani traumatycznym wydarzeniem. Wspomina Pani, że Pani objawy trwają "od jakiegoś czasu" - warto spróbować przypomnieć sobie, od jak dawna. Sugeruję Pani podjęcie psychoterapii własnej, podczas której będzie Pani mogła przyjrzeć się przyczynom takiego stanu. Pozdrawiam.

Witam,
Mam wrażenie, że przy takich obawach, jakie Pani posiada, należy skonsultować się z psychiatrą, zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie, bezpieczeństwo. Przeżyła Pani stratę bliskiej osoby poprzez śmierć samobójczą, która niesie ze sobą specyficzny ciężar i nie należy lekceważyć tego ładunku emocji. Zachęcam do udania się do lekarza specjalisty.

Z poważaniem, Magdalena Pstrągowska
Trudno tą drogą udzielić kompetentnej odpowiedzi, tym bardziej że za mało o Pani i Pani rodzinie wiem. Jeżeli to możliwe zapraszam na osobistą konsultację do mojego Ośrodka Psychologiczno Psychiatrycznego w Krakowie. Kontakt ze mną można znaleźć w Internecie
Pani Karolino, nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć gdyż do postawienia diagnozy potrzebny jest wnikliwy wywiad.Z pewnością natomiast przeżywa Pani żałobę po śmierci brata.Aby sobie pomóc może umówić się Pani do psychoterapeuty, który po dogłębnym poznaniu problem z pewnością postawi diagnozę i podejmie właściwe działania. Wszystkiego co dobre Aneta
Dzień dobry,

Opisane przez Panią objawy mogą być charakterystyczne dla kilku zaburzeń, w tym depresji. W takim przypadku, uwzględniając również myśli samobójcze mocno rekomenduję zgłoszenie się do specjalisty. Pozwoli to na zdefiniowanie problemu i otrzymanie adekwatnej pomocy.