Mam na imie Arkadiusz mam problemy z z pracca codzienna duzo rozmyslam i nie moge sie skupic na nicz

2 odpowiedzi
Mam na imie Arkadiusz mam problemy z z pracca codzienna duzo rozmyslam i nie moge sie skupic na niczym w pracy
Czuje sie strasznie zamul9ny.
Odzywiam sie dobrze itd
Mam wrazenie ze cos jest nie taak
Zawsze rozwyslam i robie rzeczy zle
Panie Arkadiuszu, w takiej sytuacji jaką Pan przedstawił zaleca się pogłębiony wywiad i odpowiednio dobrane testy. Zbyt mało jest informacji, by stwierdzić jednoznacznie co jest powodem "zamulenia" :)
Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę: Diagnoza adhd dla dorosłych - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Arkadiuszu, rozumiem, że obecna sytuacja budzi w Tobie niepokój. Problemy z koncentracją, uczucie zamulenia oraz niepewność w wykonywaniu codziennych zadań mogą wynikać z różnych czynników. Ważne jest, abyś podjął kroki w celu zrozumienia i radzenia sobie z tymi trudnościami. Oto kilka sugestii:

1. **Skonsultuj się z lekarzem:** Jeśli problemy z koncentracją i uczucie zamulenia są silne i utrzymują się przez dłuższy czas, warto skonsultować się z lekarzem. Problemy zdrowotne, takie jak niedobory witamin, niedoczynność tarczycy czy inne schorzenia mogą wpływać na funkcjonowanie psychiczne.

2. **Znajdź wsparcie psychologiczne:** Może warto rozmawiać z psychologiem lub terapeutą. Profesjonalna rozmowa może pomóc w zrozumieniu źródeł stresu, niepokoju czy problemów z koncentracją oraz w opracowaniu strategii radzenia sobie z nimi.

3. **Zarządzanie stresem:** Ćwiczenia relaksacyjne, medytacja czy jogę można wprowadzić do codziennego życia, aby zminimalizować wpływ stresu na funkcjonowanie umysłowe.

4. **Przemyśl organizację czasu:** Upewnij się, że masz odpowiednią ilość snu, dieta jest zrównoważona, a czas pracy jest skoncentrowany na jednym zadaniu na raz. Warto również zadbać o przerwy i chwile relaksu.

5. **Rozważ zmiany w środowisku pracy:** Czasem czynniki związane z otoczeniem pracy, takie jak nadmiar bodźców czy nieoptymalne warunki, mogą wpływać na efektywność i samopoczucie.

Pamiętaj, że ważne jest dzielenie się swoimi uczuciami i zaniepokojeniami z bliskimi, a także korzystanie z profesjonalnej pomocy, jeśli tego potrzebujesz. Zmiany w samopoczuciu mogą wynikać z wielu czynników, i ich zrozumienie może wymagać wsparcia różnych specjalistów.