Mam na imię Adrian i mam 23 lata . Całe swoje życie grałem w siatkówkę.Sport musialem odpuścić z pow

2 odpowiedzi
Mam na imię Adrian i mam 23 lata . Całe swoje życie grałem w siatkówkę.Sport musialem odpuścić z powodu kłujacego bólu kręgosłupa w odcinku ledzwiowym. Dostałem skierowanie na rehabilitację - ból przeszedł. Rok temu pojawił się ból nogi i kręgosłupa odcinka piersiowego. Zaczyna się w lewym posladku ,czasami w wewnętrznej części uda, okolice kolana i Pięta. Jedynym miejscem na ciele gdzie czuje ból przy naciśnięciu jest pieta. Byłem u fizjoterapeuty ,którzy zawiele nie zrobil, stwierdził początki neuropatii. Kazał się rolować i pokazał parę ćwiczeń. Ćwiczenia wykonuje codziennie i nic nie pomaga ,nawet na chwilę nie zmniejsza bólu. Odcinek piersiowy boli jak długo siedzę lub plywam kraulem. Żadna aktywność fizyczna nie zmniejsza bólu nogi, nawet pogardza sprawę. Mam również wrażenie, że noga jest o wiele słabsza i inaczej ją czuję. Nie mogę spacerować długo bo ból nasila się i jest kłujący ,pieczący i mam wrażenie spuchniętej nogi . Nie wiem już co mam robić. Przeswietlenie wykazało" minimalne lewostronne skrzywienie kr. Lędźwiowego, zniesienie lordozy lezdwiowej. Poziomowe ustawienie kości krzyżowej". Proszę o jakieś porady i gdzie się z tym kierować.
Szanowny Panie, proszę szukać konsultacji u innego fizjoterapeuty a jednocześnie udać się do neurologa. Nasilone deficyty neurologiczne (osłabienie siły mięśniowej), stałe dolegliwości bólowe oraz fakt, że aktywność fizyczna tylko nasila dolegliwości to wyraźny sygnał, że Pana dolegliwości należy potraktować priorytetowo. Polecam kontakt z fizjoterapeutami uwierzytelnionymi metody MDT, których spis znajdzie Pan na stronie Instytutu McKenziego w Polsce. Cokolwiek chce Pan zrobić, proszę nie bagatelizować objawów. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i sprawności! Dominik Zakrzewski

Dzień dobry. Trzeba by było poszukać przyczyny wszystkich objawów. Jeśli nie było bezpośredniego urazu okolicy, ból/osłabienie, które Pan czuje może pojawiać się na skutek zmian przeciążeniowych / kompensacyjnych w Pana ciele. Należałoby przebadać całe ciało i wykonać odpowiednie testy diagnostyczne oraz przeprowadzić wywiad, który pozwoliłyby nam zająć się najbardziej przeciążoną okolicą i tym samym sprawdzić jak praca na tych tkankach zmieniłaby Pana objawy bólowe. Im starsze urazy i starsze bóle tym większy wpływ mają na Pana ciało. Jeżeli osłabienie siły w nodze jest duże, czuje Pan silne promieniowania należałoby udać się do neurologa / neurochirurga i wykonać badanie MRI ( rezonans magnetyczny). Jeśli natomiast objawy występują w nocy i nasilają się, nie można znaleźć pozycji, w której może Pan swobodnie spać i nie może pan odpocząć należałoby też rozważyć wizytę u onkologa. Osobiście musiałbym przeprowadzić z Panem wywiad i wykonałbym pierwszą terapię, aby sprawdzić czy objawy się zmniejszą po zastosowaniu terapii. Polecam metodę Fascial Manipulation ( Manipulację Powięzi – dokładnie takiej nazwy proszę szukać). Pozdrawiam