Mam męża, który od początku nie pomaga mi przy dziecku mala ma 7 miesięcy ja od początku mam problem

2 odpowiedzi
Mam męża, który od początku nie pomaga mi przy dziecku mala ma 7 miesięcy ja od początku mam problem ze skrzepliwosc krwi po transfuzi. Maz nie wstaje rano do dziecka, nie pracuje, wyleguje się na kanapie i wszystko za niego robi jego mama . Maz oprucz tego woli sobie iść do kolegów piwo wypić, a mi to już nic nie wolno, kiedy chcialam iść do szkoły zaczoł się śmiać że mie. Każde sprawy załatwiam w urzedzie żyjemy tylko z moich pieniędzy. Mamay wspólne mieszkanie które ja przed ślubem kupiłam za swoje pieniądze. Mam też synka ktory ma 10 lat i jest z innego związku mąż cały czas krytykuje jego czyny. Tesciowa jak tylko jest wojna przychodzi i mowi że mi corkie odbierze. Mąż w nosie ma za co ja wychowam dzieci liczy się tylko dla niego alkochol ma tak że założono niebiesko karte. Nie chcę iść do psychologa. Czy w takiej sytuacji mogę rozwud wziasc i córki z synem zachować przy sobie proszę mi pomuc!?.
Opisana sytuacja jest niewątpliwie bardzo trudna a poczucie samotności w działaniu i zastraszania przez teściową nie pomagają w podjęciu spokojnej, autonomicznej decyzji. Zachęcam do skorzystania z cyklu konsultacji (pomocy) ze strony Centrum Interwencji Kryzysowej w Pani mieście (np. w Warszawie jest to Centrum przy ul. Belgijskiej). W takim miejscu otrzymuje Pani wsparcie zarówno prawne, psychologiczne, socjalne jak i (jeśli jest taka potrzeba) psychiatryczne.
Jeśli nie zdecyduje się Pani na wizytę u psychologa to zachęcam do skontaktowania się z prawnikiem nim podejmie Pani działania dotyczące np. rozwodu.

Warto postawić granice mimo poczucia samotności . Kontakt z terapeuta może pomoc. Ma Pani sporo narzędzi , szczególnie teraz żeby zadbać o siebie i dziecko. Warto żeby wiedzieli ze ma Pani kontakt z placówka lub psychologiem , który z Panią pracuje nad ta sytuacja . Pozdrawiam i życzę odwagi . Zapraszam .